Jump to content
Sign in to follow this  
flop

reduktor aquario

Recommended Posts

Hej.
Dwa dni temu zakupiłem reduktor aquario z elektrozaworem. Problem w sumie mam od początku, gdyż manometr ciśnienia na reduktorze pokazuje mi 0 psi (to ten z mniejszą wartością, ciśnienie wyjściowe bodajże?). Nie jest to jakimś ogromnym problemem, jeżeli jest on popsuty, ale jest inny, większy. Wszystko jest sterowane programatorem, wyłącza się normalnie, problemem jest włączenie. Mimo, że elektrozawór odpala się to co2 nie leci, wydostaje się 1 bąbelek raz na kilkanaście sekund, wczoraj w ogóle nic nie leciało, tak jakby ciśnienie było za małe, żeby się przecisnąć przez zaworek zwrotny. Jedynym rozwiązaniem jest dociśnięcie zaworu reduktora (ten z napisem aquario), który potem lekko odbija i jakby odblokowuje tłok znajdujący się pod nim i ponowne ustawienie zaworka precyzyjnego. Czy jest to wadliwy zawór, który mam wymienić, czy z tym reduktorem są takie jazdy? Załączam zdj podglądowe jak wygląda zerowe ciśnienie i zawór z napisem.

72227440_533620390775768_9007852252978741248_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taki reduktor tylko że zaworek elektromagnetyczny jest montowany na wężyku (zresztą zdjąłem go i podaję gaz 24h). Mam go od kilku lat i nie było z nim nigdy problemu.

Jeżeli jest na gwarancji do go reklamuj. To niskie ciśnienie za reduktorem jest zastanawiające.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem, kupiłem reduktor 2 dni temu, więc gwarancję posiada. Też mnie zastanawia to niskie ciśnienie, może za słabo dokręciłem reduktor? Czytałem ,żeby nie dokręcać reduktora na maxa, tylko delikatnie. No i pisałem o tym na innym forum, za pierwszym razem, odkręciłem butlę co2, a potem dopiero reduktor, nic na manometrze nie pokazywało, więc zakręciłem butlę i zacząłem odkręcać zawór reduktora, gaz zszedł i wywaliło zakrętkę i pod nią znajdujący się tłok, włożyłem całość z powrotem i zakręciłem. Może źle ten tłok włożyłem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz normalną, legalną regulację ciśnienia roboczego?

Mój reduktor nie przewiduje kręcenia.

Z tego co pamiętam, dokręcanie pokrętła reduktora powoduje wzrost ciśnienia roboczego. Dlatego jeżeli jest regulacja, to przed odkręceniem butli odkręca się pokrętło reduktora aby zmniejszyć do minimum ciśnienie robocze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×