Skocz do zawartości

reduktor aquario


flop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Dwa dni temu zakupiłem reduktor aquario z elektrozaworem. Problem w sumie mam od początku, gdyż manometr ciśnienia na reduktorze pokazuje mi 0 psi (to ten z mniejszą wartością, ciśnienie wyjściowe bodajże?). Nie jest to jakimś ogromnym problemem, jeżeli jest on popsuty, ale jest inny, większy. Wszystko jest sterowane programatorem, wyłącza się normalnie, problemem jest włączenie. Mimo, że elektrozawór odpala się to co2 nie leci, wydostaje się 1 bąbelek raz na kilkanaście sekund, wczoraj w ogóle nic nie leciało, tak jakby ciśnienie było za małe, żeby się przecisnąć przez zaworek zwrotny. Jedynym rozwiązaniem jest dociśnięcie zaworu reduktora (ten z napisem aquario), który potem lekko odbija i jakby odblokowuje tłok znajdujący się pod nim i ponowne ustawienie zaworka precyzyjnego. Czy jest to wadliwy zawór, który mam wymienić, czy z tym reduktorem są takie jazdy? Załączam zdj podglądowe jak wygląda zerowe ciśnienie i zawór z napisem.

72227440_533620390775768_9007852252978741248_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki reduktor tylko że zaworek elektromagnetyczny jest montowany na wężyku (zresztą zdjąłem go i podaję gaz 24h). Mam go od kilku lat i nie było z nim nigdy problemu.

Jeżeli jest na gwarancji do go reklamuj. To niskie ciśnienie za reduktorem jest zastanawiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, kupiłem reduktor 2 dni temu, więc gwarancję posiada. Też mnie zastanawia to niskie ciśnienie, może za słabo dokręciłem reduktor? Czytałem ,żeby nie dokręcać reduktora na maxa, tylko delikatnie. No i pisałem o tym na innym forum, za pierwszym razem, odkręciłem butlę co2, a potem dopiero reduktor, nic na manometrze nie pokazywało, więc zakręciłem butlę i zacząłem odkręcać zawór reduktora, gaz zszedł i wywaliło zakrętkę i pod nią znajdujący się tłok, włożyłem całość z powrotem i zakręciłem. Może źle ten tłok włożyłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz normalną, legalną regulację ciśnienia roboczego?

Mój reduktor nie przewiduje kręcenia.

Z tego co pamiętam, dokręcanie pokrętła reduktora powoduje wzrost ciśnienia roboczego. Dlatego jeżeli jest regulacja, to przed odkręceniem butli odkręca się pokrętło reduktora aby zmniejszyć do minimum ciśnienie robocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...