Jump to content

reduktor aquario


flop
 Share

Recommended Posts

Hej.
Dwa dni temu zakupiłem reduktor aquario z elektrozaworem. Problem w sumie mam od początku, gdyż manometr ciśnienia na reduktorze pokazuje mi 0 psi (to ten z mniejszą wartością, ciśnienie wyjściowe bodajże?). Nie jest to jakimś ogromnym problemem, jeżeli jest on popsuty, ale jest inny, większy. Wszystko jest sterowane programatorem, wyłącza się normalnie, problemem jest włączenie. Mimo, że elektrozawór odpala się to co2 nie leci, wydostaje się 1 bąbelek raz na kilkanaście sekund, wczoraj w ogóle nic nie leciało, tak jakby ciśnienie było za małe, żeby się przecisnąć przez zaworek zwrotny. Jedynym rozwiązaniem jest dociśnięcie zaworu reduktora (ten z napisem aquario), który potem lekko odbija i jakby odblokowuje tłok znajdujący się pod nim i ponowne ustawienie zaworka precyzyjnego. Czy jest to wadliwy zawór, który mam wymienić, czy z tym reduktorem są takie jazdy? Załączam zdj podglądowe jak wygląda zerowe ciśnienie i zawór z napisem.

72227440_533620390775768_9007852252978741248_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mam taki reduktor tylko że zaworek elektromagnetyczny jest montowany na wężyku (zresztą zdjąłem go i podaję gaz 24h). Mam go od kilku lat i nie było z nim nigdy problemu.

Jeżeli jest na gwarancji do go reklamuj. To niskie ciśnienie za reduktorem jest zastanawiające.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisałem, kupiłem reduktor 2 dni temu, więc gwarancję posiada. Też mnie zastanawia to niskie ciśnienie, może za słabo dokręciłem reduktor? Czytałem ,żeby nie dokręcać reduktora na maxa, tylko delikatnie. No i pisałem o tym na innym forum, za pierwszym razem, odkręciłem butlę co2, a potem dopiero reduktor, nic na manometrze nie pokazywało, więc zakręciłem butlę i zacząłem odkręcać zawór reduktora, gaz zszedł i wywaliło zakrętkę i pod nią znajdujący się tłok, włożyłem całość z powrotem i zakręciłem. Może źle ten tłok włożyłem? 

Link to comment
Share on other sites

Masz normalną, legalną regulację ciśnienia roboczego?

Mój reduktor nie przewiduje kręcenia.

Z tego co pamiętam, dokręcanie pokrętła reduktora powoduje wzrost ciśnienia roboczego. Dlatego jeżeli jest regulacja, to przed odkręceniem butli odkręca się pokrętło reduktora aby zmniejszyć do minimum ciśnienie robocze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...