Skocz do zawartości

rośliny (pseudo)akwariowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie kolo w zoologu ma oprocz akwarystyki wędkarstwo,asortyment dla psów,kotów i innych zwierząt.Sam się przyznał że nie zna się na wszystkim bo uważa się tylko za eksperta od wędkarstwa.Żona jego mowi że zna się na zwierzakach więc wychodzi na to,że na akwarystyce nikt tam się nie zna konkretnie.Podejrzewam,że w innych sklepach jest podobnie.Ktoś zna się dobrze na jednym a kuleje z czegoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja właśnie kupiłem Skrzydłokwiat i się wkurzyłem że ze mnie idiotę w sklepie zrobili ale na szczęście napisałem na forum i przeczytałem tego posta i się ciekawych rzeczy dowiedziałem ;/. Ale mam pytanie czy z wodą może być coś nie tak roślinę w akwarium miałem przez jakieś 10h akwarium świeżo założone ma jakieś 2 tygodnie nawet jeszcze rybek nie ma, więc czy wszystko będzie OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nic nie będzie, chyba, że przez 10h zgniła Ci w wodzie. :D Oczywiście żart. Po prostu możesz tą roślinkę sobie postawić na parapeciak. :)

 

U mnie kolo w zoologu ma oprocz akwarystyki wędkarstwo,asortyment dla psów,kotów i innych zwierząt.Sam się przyznał że nie zna się na wszystkim bo uważa się tylko za eksperta od wędkarstwa.Żona jego mowi że zna się na zwierzakach więc wychodzi na to,że na akwarystyce nikt tam się nie zna konkretnie.Podejrzewam,że w innych sklepach jest podobnie.Ktoś zna się dobrze na jednym a kuleje z czegoś innego...

A no masz rację, bo jak się zakłada firmę to nie musisz wziąć jednego kierunku, a ogólnie - zwierzęta czy coś i nie musi się koleś znać, a i tak może sprzedawać i kasę trzepać, bo wiadomo, że lepiej dla takiego robić innych w balona i trzepać kasę niż z jednego kierunku. Dodam, że nie każdy robi to z premedytacją, bo nie którzy właśnie tak zakładają firmę i mogą kupować te rośliny z własnej niewiedzy, tak jak potem robią to początkujący akwaryści. Prawo jest chore i nic i tak z tym nie zrobią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A tak na serio to w mojej okolicy ( świętokrzyskie) na palcach jednej reki można policzyć sklepy, gdzie spokojnie można kupić roślinki wodne. Wszelkie marketowe sklepiki - wliczając to jeszcze podkarpackie - bo tam się czasami też zapuszczam - na 100% mają wsadzone do wody rośliny, które nijak tam nie pasują. Cenię sobie sklepy, gdzie w akwa nie widzę fitonii - tutaj jest to normalnie plaga. Na chwilę obecną znalazłem takie trzy!!! w tym w mojej miejscowości na trzy sklepy nie ma takiego!!! Czy wynika to z niewiedzy, czy z kręcenia interesu już nie wnikam - po prostu trzeba troszkę wiedzieć, żeby nie dać się naciąć. A niestety sam raz dałem się zrobić w balona:( Szczytem wszystkiego było - widziałem w sklepie na własne oczy - nacięcie młodych gałązek zwykłej lipy, wsadzenie w gąbkę i małą doniczkę i sprzedawanie jako roślinki akwariowej. Tutaj chyba nie można mówić o niewiedzy sprzedawcy, chyba, że sprzedawca ma tak "szerokie kwalifikacje", że kupił to gdzieś na giełdzie i nie wiedząc o niczym "uczciwie" sprzedawał w sklepie... w co wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Problem w tym,że sklep zoologiczny może założyć każdy,kto ma na to środki,a nie zawsze pojęcie o temacie,że o jako takiej etyce i uczciwości nie wspomnę.Sam spotkałem się z przypadkiem,gdzie gurami dwuplamiste był sprzedawane jako mozajkowe...Natomiast na difenbachię bym uważał - to ładna roślina z gatunku "doniczkus parapetus" :D ,ale wydziela trujące soki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ;) moja żona chciala mi prezent zrobic i kupic mi gurami całujące i przywiozła do domu dwa ( samiec rózowy a "samiczka niebieska" :o ) gdy wróciłem z pracy okazalo sie ze mam gurami całującego płeć nie znana a niebieski okazał sie prętnikiem :shock: a nie żadną samiczka , ale co tam w sklepie powiedzieli ze zadka odmiana kolorystyczna , a wiec co sie dziwic ze rosliny wciskają jak całuska od pretnika nie odróżnia ( żonce sie nie dziwie bo dla niej to tylko rybki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Ja właśnie kupiłem Skrzydłokwiat i się wkurzyłem że ze mnie idiotę w sklepie zrobili ale na szczęście napisałem na forum i przeczytałem tego posta i się ciekawych rzeczy dowiedziałem ;/. Ale mam pytanie czy z wodą może być coś nie tak roślinę w akwarium miałem przez jakieś 10h akwarium świeżo założone ma jakieś 2 tygodnie nawet jeszcze rybek nie ma, więc czy wszystko będzie OK ?

 

Właśnie kupując pierwsze roślinki w naszym sklepie na zadupiu- pani polecała gorąco skrzydłokwiat :shock: , ja na to z pewną dozą nieśmiałości (hoduję doniczkowe od 7 roku życia i znam prawie każdy dostępny szerzej w Polsce gatunek)- ech, taki podobny do doniczkowego. Pani zasznurowałą usta i nawet nie zaprzeczyła.

Więc na 100% większość robi to z premedytacją !

Inna sprawa, że kupiłam w tym samym sklepie piękny, duży spreparowany korzeń za 15zł, więc pewnie i tak tam wrócę. Ale nie po rybki czy roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja chodzę po "zakupy" do sklepu specjalizującego się tylko w akwarystyce i nie zdarzyło mi się, żebym się zawiodła, w przeciwieństwie do sklepów typu ZOO Karina, gdzie za każdym razem kiedy się znajduję zostaje wprawiona w zdumienie... Do mojego hurtownika mogę się zgłosić telefonicznie i osobiście o fachową poradę i myślę, że to jedyny taki sklep na terenie Gdyni gdzie faktycznie potrafią doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to dostałam w prezencie piękną Fitonię do akwarium :D

Przeszłam się osobiście do akwarystycznego w ofercie mają także dracenę i zielistkę. Na moje pytania o nie pani z nerwowością pokazała mi etykietkę z łacinską nazwą,jakby to miało roślinę kwalifikować jako wodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Na allegro jest CHEMADOREA z takim opisem. Czy to nie jest wprowadzanie kupujących w błąd?

 

PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST

 

CHEMADOREA

 

WIELKOŚĆ 30-40 CM

 

PIĘKNA ROŚLINA NADAJĄCA SIĘ DO KAŻDEGO AKWARIUM

 

GRUBE LIŚCIE I JESZCZE GRUBSZE ŁODYGI

CHEMADOREA PODOBNIE JAK ANUBIASY

JEST KWAŚNA WIĘC NIESMACZNA DLA RYB

I INNYCH MIESZKAŃCÓW W AKWARIUM.

 

KAŻDA SPRZEDAWANA SZTUKA

JEST DOSKONALE UKORZENIONA.

 

KUPUJESZ DOROSŁĄ ROŚLINĘ A NIE SZCZEPKI

KTÓRE SIĘ PRZYJMĄ ALBO NIE.

 

CO TU DUŻO PISAĆ. CUDO. ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...