Skocz do zawartości

rośliny (pseudo)akwariowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

- roślinki doniczkowe najczęściej po wyjęciu z wody "trzymają pion" podczas, gdy wszystkie roślinki akwariowe (wodne) są wiotkie i po wyjęciu z wody kładą się na ladzie

Od tego jest całkiem sporo wyjątków. Np. hygrophila corymbosa (która to nie jest stricte rośliną uwielbiającą pełne zanurzenie, aczkolwiek mnie się udało ją utrzymać w akwarium ponad rok, do czasu jego likwidacji).

Anubiasy to samo zresztą.

Ogólnie roślinki które dobrze tolerują warunki bardziej błotniste niż akwariowe najczęściej się tej regule nie podporządkowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to dałem się nabrać, właśnie kupiłem w zoologu piękną roślinkę o nazwie CORDYLINE firmy NEKO-AQUARIUM. Całe szczęście w tym, że przeczytałem ten post i roślinka po dwóch godzinach wyleciała z mojego zbiornika. Myślę że po tak krótkim czasie, nie zaszkodzi to moim podopiecznym. Dzięki za podpowiedź. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Kilka dni temu w Zoologicznym kupiłam roślinki do akwarium

 

*Egeria denesa -czyli Moczarki

*Hypoestes (T) info na ulotce ( 20-24'C 15-20 cm )

 

i teraz tak Babka w zoologicznym sprzedaje jako roślinki do akwarium

a w necie wyczytałam ze są to kwiatki doniczkowe ewentualnie do terrarium z jaszczurka można wsadzić ...

 

mieliście podobna sytuacje i co o tym sadzicie ?

 

Wiec w Jaworznie Nie Polecam Zoologicznego Pod zegarem

post-17048-13685174061141_thumb.jpeg

 

 

Pozdrawiam Daniio

 

Nie ten dział. Pisownia. Czerwony kolor zarezerwowany jest dla administracji. Temat łączę z innym podobnym. Zapoznaj się z regulaminem. Nie dubluj tematów. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie co do roślinki Opthiopogon Minima czy można ją uznać za roślinkę akwariową ?  Posiadam baniaczek 30l i jest nawożony mikro, makro , potas i Co2 i raz na tydzień Biostymulator Ti oświetlenie 10,1W led intenso  ale z tego co widzę to zaczynają gnić robią się żółte końce liści .

Parametrów wody na razie nie mogę podać, skończył się paski testowe 6w1 jbl  i czekam na nową przesyłkę

 

 

1. Kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji forum.

2. Trochę więcej zaangażowania w pisanie postów, nieczytelny post to brak szacunku do czytających.

 

3. Ophiopogona raczej nie można uznać za roślinę akwariową, nawet bardzo tego chcąc.

/ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...