Jump to content
hipcio_stg

rośliny (pseudo)akwariowe

Recommended Posts

- roślinki doniczkowe najczęściej po wyjęciu z wody "trzymają pion" podczas, gdy wszystkie roślinki akwariowe (wodne) są wiotkie i po wyjęciu z wody kładą się na ladzie

Od tego jest całkiem sporo wyjątków. Np. hygrophila corymbosa (która to nie jest stricte rośliną uwielbiającą pełne zanurzenie, aczkolwiek mnie się udało ją utrzymać w akwarium ponad rok, do czasu jego likwidacji).

Anubiasy to samo zresztą.

Ogólnie roślinki które dobrze tolerują warunki bardziej błotniste niż akwariowe najczęściej się tej regule nie podporządkowują.

No to dałem się nabrać, właśnie kupiłem w zoologu piękną roślinkę o nazwie CORDYLINE firmy NEKO-AQUARIUM. Całe szczęście w tym, że przeczytałem ten post i roślinka po dwóch godzinach wyleciała z mojego zbiornika. Myślę że po tak krótkim czasie, nie zaszkodzi to moim podopiecznym. Dzięki za podpowiedź. :shock:

Witam czy ktoś mi pomoże odróżnić czy czasem nie mam pseudo roślinek w swoim akwarium oglądając ten temat jestem wystraszony:) dołączam zdjęcia z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam:)

Witam

Kilka dni temu w Zoologicznym kupiłam roślinki do akwarium

*Egeria denesa -czyli Moczarki

*Hypoestes (T) info na ulotce ( 20-24'C 15-20 cm )

i teraz tak Babka w zoologicznym sprzedaje jako roślinki do akwarium

a w necie wyczytałam ze są to kwiatki doniczkowe ewentualnie do terrarium z jaszczurka można wsadzić ...

mieliście podobna sytuacje i co o tym sadzicie ?

Wiec w Jaworznie Nie Polecam Zoologicznego Pod zegarem

post-17048-13685174061141_thumb.jpeg

Pozdrawiam Daniio

Nie ten dział. Pisownia. Czerwony kolor zarezerwowany jest dla administracji. Temat łączę z innym podobnym. Zapoznaj się z regulaminem. Nie dubluj tematów. Mapet

nie wygląda to na rośline akwariową, na co zresztą wskazuje oznaczenie (T). Sam też dałem się nabrać na jedną taką rośline, więc nie jest to odosobniony przypadek w sklepach zoologicznych.

Mi ostatnio opipogony chcieli sprzedać jako do pełnego zanurzenia - a jak poczytałem to jakoś średnio się to nadawało do akwa. A potem bym szukał przyczyny czemu to marnieje.

Sam się kiedyś nabrałem (z 10  lat temu), tyle że wtedy nie miałem jak sprawdzić i roślina zgniła po kilku tygodniach w akwarium, a ja się głowiłem o co chodzi ;/ To była Dracena, jeżeli dobrze kojarzę.

Witam

Mam pytanie co do roślinki Opthiopogon Minima czy można ją uznać za roślinkę akwariową ?  Posiadam baniaczek 30l i jest nawożony mikro, makro , potas i Co2 i raz na tydzień Biostymulator Ti oświetlenie 10,1W led intenso  ale z tego co widzę to zaczynają gnić robią się żółte końce liści .

Parametrów wody na razie nie mogę podać, skończył się paski testowe 6w1 jbl  i czekam na nową przesyłkę

1. Kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji forum.

2. Trochę więcej zaangażowania w pisanie postów, nieczytelny post to brak szacunku do czytających.

3. Ophiopogona raczej nie można uznać za roślinę akwariową, nawet bardzo tego chcąc.

/ahr/

Edited by ahr

Ja się ostatnio dałem nabrać i kupiłem Hemigraphis Colorata , użekła mnie a okazało się ze nie nadaje się do akwa ;) Póki co to jeszcze ją mam i nie zauważyłem żeby gniła .