Skocz do zawartości

Narybek mieczyka


Olaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przeszukałam pół internetu i niestety nic nie znalazłam na temat który zaraz opiszę. Zaczynając od początku, posiadam trzy samice mieczyka jedna z nich to mieczyk hellera dwie pozostałe to mieczyki tuxedo. Poza samicami są także trzy samce hellera które są z jednego miotu co samica. Dwa miesiące temu hellera urodziła swoje pierwsze młode, jednak nie do końca były chyba zdrowe , ponieważ około 10-12 rybek było z białymi oczami jakby wogole źrenicy nie miały, żyły 2-3 tygodnie i niestety umarły ... miesiąc temu stwierdziłam że tym razem do kotnika wsadze jedną z tuxedo (ponieważ drugiej jakoś nie mogą już 3 miesiąc zapłodnić), z młodymi było wszystko w porządku , żyją ,pływają , rozrabiają, jedzą. Wczoraj do kotnika przeniosłam hellere, po 2-3 godzinach zaczął się poród. Niestety sytuacja się powtórzyła, 10 rybek jest niestety z białymi oczami, a do tego 5 pustych jaj (ale z tego co wiem może się zdarzyć) mało tego urodziło się dwie pary "bliźniąt syjamskich" , dwie rybki miały jeden woreczek żółciowy, niestety nie przeżyły do poranka.. Moje pytanie brzmi, czy macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje z tą hellera? Czy możliwe jest  to ze względu że to brat i siostra splodzily młode czy to samica ma po prostu jakieś wady genetyczne?  😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...