Jump to content

Recommended Posts

Witajcie, przygodę z glonojadami zaczęłam pół roku temu. Były małe ale rosną😊 dostałam większe akwa i większe osobniki. Patrząc po zdjęciach mam mętlik jaki to w końcu zbrojniki prosze o pomoc☺️

IMG_20190813_144647455.jpg

Powiem szczerze że wg zdjęć  na jednym z portali wychodzi że ten duży to L-001, za to mam następnego którego nie mogę odgadnac

15670664467072604422301957235629.jpg

IMG_20190829_101519141.jpg

Edited by Oliwinek
Dodane zdjecie

Ooo...to chyba moja El-ka...:)  ile ma promieni na płetwie grzbietowej? 

Hmm jak by zechciał ją pokazać to bym może policzyła🤣 ale jeszcze jest uparty i śmiga po akwarium jak torpeda, ale sprawdzę.

Z góry uprzedzam, że to ponoć do 50 cm rośnie...i jak piesek - do późnej starości będzie towarzyszyć...

No mam nadzieję że urośnie😁😋chcialam wiedzieć jaki to gatunek żeby im lepiej dietę dopasować.

Jeśli to mój gatunek, to nie gardzi nawet  zdychającymi rybami - o ile ich nie lubi. 

Ja mam go dopiero kilka dni i puki co widziałam tylko jak szyby czyści🙂

IMG_20190829_111901232.jpg

Edited by Oliwinek

Dawaj mu specjalne tabletki dla zbrojników. Możesz też dawać kaszę manną z jajkiem, ziemniaka, z warzywami poeksperymentuj - mój nie chciał sałaty ani marchewki, ale wcinał surowy chrzan. Z tego, co pamiętam, to kurczaka gotowanego też jadł. Teraz mu nic takiego nie smakuje, wcina same tabletki. 

Edited by Dzierzka666
  • Thanks 1

Tabletki mamy hikari algae wafers dostają to i płatki które jedzą inne rybki, glonojady dostają ogorka, ale on się go chyba nie łapie. Powiedz mi bo one niby lubią warzywa, ale to co czytam w internecie to czasem mnie przeraża gotowac/nie gotowac? wyciągać z baniaka po godzinie?🤔

Ja swojemu zawsze wrzucałam wieczorem, po zgaszeniu światła. Wyciągałam rano, jeśli coś zostawało (bardzo rzadko).  Marchewkę gotowałam, może dlatego nie chciał jeść...chrzan wsadziłam do akwarium, ponieważ to jest podobno dobry środek odkażający wodę - był surowy, glonek przyssał się do niego i tarł, choć chyba zaskoczony był ostrym smakiem :) ogórka również nie jadł. Tabletki daję z Tropicala "Green Algae Wafers", ponieważ one najwolniej rozpuszczają się w wodzie, również w nocy. Płatki rybom podjada, kiedy nie daję mu tabletek. Ziemniaka również gotowałam - wszystko bez soli, a ziemniaki były jego ulubionym daniem (oprócz kaszy manny ugotowanej z jajkiem). Od paru lat nie tyka tego - może za dużo w warzywach jest już chemii i pestycydów :( 

• Thanks 1