Skocz do zawartości

Glony w moim akwarium - co to za rodzaj zjada mi roślinki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu poradziłem sobie z krasnorostami, to teraz mam inny typ glonów. Zdjęcia pod linkiem.

 

https://photos.app.goo.gl/KGwj1EtUWxJfGYCq8

 

Liście się kurczą, dziurawią, żółkną i odpadają.

Niestety podłoże jest ubogie bo to tylko żwirek, codziennie podaje, Planta Gainer K+,  Macro Green, Ferro+,  Classic oraz węgiel w wpłynie Growise

 

Akwarium 60L, filtr kaskadowy Aquael na 200l a w nim obecnie - gąbka, zeolit, ceramika, phosmax basic na glony i wata filtracyjna i węgiel aktywny.

Wodę podmieniam 10L co 7 dni.

 

Jak z tym walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze usuń węgiel aktywny, phosmax, zeolit itp., bo ja nie mam pojęcia po co stosować wkłady wyjaławiające wodę i dozować nawozy.  

 

Po drugie usuń stare liście z glonem i te przeżółkłe też. Nawozy także, że tak powiem ogarnij bo jaki jest sens podawania kilku pierwiastków tego samego typu w kilku różnych nawozach - Nie podawaj dodatkowego Ferro+, gdyż żelazo masz już w Classicu, dodatkowy potas też bez sensu. Stosujesz 2ml Macro i Classica?

 

Po trzecie podmieniaj normalnie wodę (30% raz na 7 dni, a nie 10%), a teraz podmień 50% wody.

 

Po czwarte przez następne dni mierz poziom NO3 i PO4.

 

Po piąte zacznij od poznania podstaw akwarystyki, bo te glony to najprawdopodobniej również krasnorosty.

Edytowane przez domus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...