Skocz do zawartości

Ochotka


Patrycja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 1 rybcie i mialam podobny problem.

Ja robie w ten sposob, ze przygotowalam sobie specjalne naczynko i nozyk.

Po prostu odcinam kawałeczek ochotki wkładam do naczynka zeby się rozmrozila a potem podaje ja rybce. Ja mojej podaje ją patyczkiem bo nie chce jej sie plywac za tym po akwarium ale rownie dobrze mozesz po rozmrozeniu wrzucic wszystko jednoczesnie. Mozesz tez odciac kawaleczek i wrzucic zamrozone ale to szybciej na dno opadnie i beda musialy zbierac z dna. Wszystko zalezy od tego jak Ci wygodniej. Jesli za malo ukroisz to zawsze mozesz dokroic :) i staraj sie uniknac tego zeby ochotka dlugo przebywala w tym naczynku (jesli zdecydujesz sie na ten sposob) bo np u mnie sie bardzo szybko psuje :(

Zycze rybciom smacznego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja na poczatku uzywalam skalpela ale mi sie popsul wiec uzywam zwyklego nozyka do papieru ale przeznaczylam go tylko do tego celu :) a co do sloiczka to ukradlam mamie stara filizaneczke do odmierzania mąki ale byla za ciemna wiec ja wyzucilam a wymienilam na malutki plkastikowy, zakrecany pojemniczek wielkosci zakrętki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :P

 

A ja używam teraz stary nożyk do masła :D i kubek z obłamanym uchem :P

 

Ale będę musiała znaleźć mniejszy pojemnik, bo z kubka ciężko wygrzebać...

Narazie podaję im na nożyku, bo jeszcze nie zajarzyły o co kaman i jak opada to nie chcą jeść :D Ale wodziłam nożykiem po szybie i samiec za nim latał, więc poprowadziłam go na dno, i zjadł larwy leżące na dnie :D

 

Rybki miały jeedzonka :D Aż żółta ma duży brzuszek :>

 

Genialnie wygląda jak mała rybka płynie z takim robaczkiem czerwonym, długim i zwisającym z pyszczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja je tylko z patyczka a tego co opada nie rusza chyba ze glodna jest :) ale mi to nie przeszkadza moge jej tak dawac bo 1 jest :) na popczatku lubila "polpwac" na opadajace robaczki ale teraz sie rozleniwila :) jak rano jej daje to az wyskakuje troszke z akwa i lapie za ten patyczek :) Ogólnie je baardzo duzo wiec musze jej dawac jesc kilka razy dziennie :) a i tak rano zachowuje sie jakby od miesiaca nie jadla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby sobie tylko ryjkow nie porozcinaly...

Moja Nyuu pozera TYLKO ochotke :) mrozona albo suszona. Suszona mi sie skonczyla wiec daje tylko mrozona ale chyba sprobuje jej dac tez jakies inne robaczki tylko nie mam pojecia jakie... probowalam z suszona dahnia czy jak to sie tam pisze i nie byla w ogole zainteresoiwana... nie wiecie comozna jej jeszcze dac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dlatego nie zaczynałam jej podawać bez uprzedniej instrukcji jak ją podawać :P

A z tym zamrażaniem to prawda - nie wolno!

 

Teraz mam wykałaczkę i małą zakrętkę po piance do włosów :D

 

Małe tak skubią że aż czuję przez wykałaczkę :D

 

Muszę odcinać po kawałku, bo jak naskrobałam z kawałka to ciężko mi je wyłapać na wykałaczkę, takie pocięte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rybki zrezugnują z ochotki, muszą się zadowolić małą ilością suchego pokarmu w postaci płatków. A to dlatego, że teraz nie pływają rybki, tylko banieczki z ogonkami :D

Za dużo daję, i dieta będzie. Ale sa szczęśliwe - pływają jak szalone, ganiają się, szaleją :D

Naokoło listka zabawa w berka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta moja samiczka bojownika nie chce nic jesc poza ochotka szuszona albo mrozona ale wolio oczywiscie mrozona :) platki wypluwa :) u mnie tez jest jedna wielka banka z ogonkiem :) Ona w ogole bardzo duzo je jak na rybke :) jak buyla u mojego brata bo sie nia opiekowal przez jakis czas bo ja nie moglam to sam mowil ze je wiecej niz jego 3 razem wzięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz to muż sama nie wiem, jak tylko ostatnio postawiłam kubek do ochotek przed akwato rybki robiły ataki na szybę hah xD a jak wodzę patyczkiem po szybie to latająąąą....!!!! xD

Nie wiem czy moja rybka jest taka gruba czy zaciążona, bo wszystkie już schudły po ochotce a ta dalej gruba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...