Skocz do zawartości

Problem z welonką.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż jak w tytule mam problem z moją welonką. Mam ją w akwarium 25l i nie piszcie że za niedługo zdechne bo ma źle warunki, bo żyje już 5 lat i zawsze była energiczna. Ostatnio kupiłem gupika. Na jeden dzień jednego a na drugi dwa. Dwa gupik zdechł po jednym dniu, a trzeci dalej się trzyma. Lecz welonka ostatnio zaczęła pływać na dole, opadac na dno, oraz jej górna pletwa także jest opadnieta. Przelozykem ja do innego akwarium i wszystko było dobrze. (była bez gupika) czy przeszkadza jej gupik? POMOCY! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko na to pytanie:

W dniu 3.06.2019 o 19:49, Dudelox napisał:

czy przeszkadza jej gupik?

 

Tak, przeszkadza jej gupik.

Nie pytasz: dlaczego? Ale napiszę. Welonka długi czas była sama, kolejni lokatorzy to stres dla "starych" mieszkańców akwarium. Wprowadzenie kolejnych ryb do tak małego zbiornika podwoiło ten stres, bo każda ryba potrzebuje odpowiednio dużo przestrzeni do pływania (i nie ma tutaj znaczenia tylko wielkość ryb, ale też inne rzeczy). Słabsze gupiki wkrótce po wpuszczeniu padły, więc to "było już dla nich za wiele", a dodatkowo istnieje ryzyko, że dolegało im coś więcej niż tylko stres i mogły czymś "poczęstować" welonkę. Stąd inne niż zwykle zachowanie welonki.

Właściwie nie wiem jakiej pomocy oczekujesz. Na pytanie odpowiedziałam.

 

Co do samego zbiornika i pływających tam ryb, to proszę najpierw przeczytaj:

https://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zakładanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz welonka ma ospe. Jest cała w białych kropkach, i ciągle leży na dnie. Dałem soli akwarium morskiego jak pisało w internecie, i cmf od tropical jak mi powiedziała pani w zoologu, czy to pomoże ? Czasem pływają te kropki na górze akwarium.
Dokładnie o to mi chodziło co napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno sól jak i cmf stosuje się w leczeniu ospy, ale czy to pomoże twojej welonce to zależy również od tego, w jakich warunkach ją leczysz. Dodatkowy stres osłabia ryby i ich układ immunologiczny. W takich przypadkach nawet najlepsze leki mogą nie pomóc w wyzdrowieniu.

Opisz zbiornik w jakim leczysz welonkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...