Jump to content
Sign in to follow this  
Yoshik

FILTR PAT MINI

Recommended Posts

W swoim 30l akwarium mam filtr PAT MINI, w związku z tym mam do Was pytanie dotyczące jego działania. Poniżej znajduję się schemat budowy filtra. 

Czy część 7, 11 i 12 są niezbędne w tym filtrze? Czy musi on tworzyć "bąbelki powietrza" aby dobrze napowietrzać akwarium? Czy gdy odejmę te części filtr będzie spełniał swoją funkcję napowietrzania akwarium?

image.png.e8cd4f8f88977ec430de54b102f815c2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie są to części niezbędne do funkcjonowania tego filtra. Z reguły wystarcza odpowiednie poruszanie tafli wody przy użyciu końcówki 13, ale może się zdarzyć, że mieszkańcy akwarium wymagać będą mocniej napowietrzonej wody, wtedy warto zastosować zwężkę. Idą upały, w wyższej temperaturze rozpuszczalność tlenu jest mniejsza, wtedy też warto zastosować "bąbelki".

Warto jednak w tym filtrze wymienić gąbkę na większą przy użyciu np. podwójnej końcówki nr 10. Przy większej gąbce ten filtr jest w stanie obsłużyć nawet większe zbiorniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź :)

Czyli rozumiem, że końcówka 13 skierowana do góry da radę. Na razie mieszkańców nie ma, akwarium dojrzewa w planach są krewetki red sakura plus Dario Dario. W razie upałów będę zwiększał napowietrzanie przy zastosowaniu tych elementów.

A odnośnie gąbki w takim razie zakupie większą jeśli będzie lepiej ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×