Skocz do zawartości

[37L] Oświetlenie


Edwardo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w akwarium 37,5l posiadam świetlówkę 11w która jest pokryta jakąś aluminiową pokrywą tak jakby i czy to jest okej? Wyszło mi że tyle watów jest na litr 0.29 W/L, czy jak na jedną świetlówkę jest to wystarczająca ilość światła? bo świecąc 5/6h w pierwszych kilku dniach pare roślinek mi gniło... Podłoże jest na bazie ziemi ogrodowej i przerzuciłem się na świecenie po 12h dziennie nigdzie nie udało mi się wyczytać dlaczego należy świecić tak krótko ale to chyba jest dlatego żeby glonów nie było. Pokrywa tak wygląda i nie mam możliwości odkręcić tego bo to jest przyklejone do tego plastikowego... A jakoś inaczej zamontować na pokrywie innego światła raczej bym nie potrafił więc co byście zrobili w takiej sytuacji?

61724688_1444683615656842_3553552483538173952_n.jpg

a.jpg

b.jpg

c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde totalnie jestem zielony w tym temacie... Wiesz jak to mogę zrobić? nw Długośc akwarium sprawdzić i popatrzeć swietlówki jakies w sklepie i wybrać takie dwie np zeby miały dobre dla roślinek światła i jakieś mocowanie w sklepie kupię? czy jak? Bo nie ogarniam ;/ a jestem w dupie troszke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz śrubki, zdejmujesz przeźroczystą osłonę, demontujesz świetlówkę kompaktową. W sklepie kupujesz dwa mocowania świetlówki T8 (najlepiej plastikowe, to nie zardzewieje) i na przykład retro-fit Aquaela 8W (może być wersja Plant), albo jakiś inny moduł ledowy w szklanej rurze jakich pełno na alle. W pokrywie masz miejsca na wkręcenie śrub i zamocowanie uchwytów, w nie wpinasz rurę ledową i już.

Wbrew pozorom 12 godzin świecenia w akwarium to dość sporo, zazwyczaj wystarcza około 10 godzin świecenia.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ahr napisał:

Odkręcasz śrubki, zdejmujesz przeźroczystą osłonę, demontujesz świetlówkę kompaktową. W sklepie kupujesz dwa mocowania świetlówki T8 (najlepiej plastikowe, to nie zardzewieje) i na przykład retro-fit Aquaela 8W (może być wersja Plant), albo jakiś inny moduł ledowy w szklanej rurze jakich pełno na alle. W pokrywie masz miejsca na wkręcenie śrub i zamocowanie uchwytów, w nie wpinasz rurę ledową i już.

Wbrew pozorom 12 godzin świecenia w akwarium to dość sporo, zazwyczaj wystarcza około 10 godzin świecenia.

Dziękuje bardzo, a coś więcej na temat świetlówki jaką mam kupić? :D bo się zbytnio na tym nie znam a nie chce kupić zbyt mocnego/słabego światła. Mogę podać wymiary akwarium czy coś(sorka ale jestem w tym temacie zielony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda szkło 50x30x30 z Aquael leddy tube 6W plant. Wystarczy tylko dobrać rośliny mniej wymagające pod względem światła i być cierpliwym.

Rośliny na początku potrzebują trochę czasu, żeby wystartować. Mogą gnić, zwłaszcza jak są z upraw nadwodnych, mogą marnieć, bo transportują minerały w rozwój systemu korzeniowego kosztem liści.

45-6W_sunny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...