Skocz do zawartości

Gnijące rośliny


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka w piątek 24.05 wystartowałem swój nowy baniaczek 37l z zestawu diversa podłoże mam zrobione na bazie ziemi ogrodowej 3-4cm i na to żwirek i pojawił się problem po kilku dniach zaczęły mi gnić roślinki(kryptokoryna karbowana itd...) świecę  około 5/6h dziennie świetlówka 11w pisze że jakaś tam energooszczędna itd... Czy powodem jest właśnie to że jest światło zbyt słabe i zbyt krótko świece czy jak? 

61724688_1444683615656842_3553552483538173952_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryptokoryny po drastycznej zmianie warunków "zarzucają" liście. Pewnie masz formę emersyjną. 

Kolejną możliwą przyczyną jest ziemia i zbyt mała warstwa żwiru nad nią. Nawozy w nadmiarze mogły się przedostać do słupa wody i ja zatruć. Ciekawe co pokazały by testy NO3, NH4 i PO4. 

Nie wiem dlaczego wielu akwarystów poleca święcenie 4-6 godzin po wystartowaniu akwarium. Czemu to ma służyć? Na pewno nie temu żeby rośliny dobrze  rosły. Ja w swoich akwariach świecę od początku 10-12 godzin i nic złego się nie dzieje. Nawet nawet nawożę od drugiego dnia, a glonów jak na lekarstwo. 

Edytowane przez DavyJones
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak popełniłem błąd podczas zsakładania akwarium nawet siatki nei dałem na tą ziemie ani nic piasku też tylko dwa worku grubego żwiru i reszta drobny jak sadzę roślinki to delikatniej głębiej włożę palec i wypływa troszke syfu mi... Więc co w takiej sytuacji mam zrobić? rozumiem że podmianki pewnie co codziennie/2 dzień i mam dać żwirku wiecej? ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dałem sporą warstwę żwirku i siatką złapałem ten syf mniej wiecej co był roslinki popatrzylem niektóre i np u jednej roślinki nie wiem jaka to jest coś podobnego do moczarki uciąłem martwy korzonek i wsadziłem na nowo jutro zrobię podmiankę 30% bo pewnie mam w ciul w słupie tych minerałów czy coś i jutro świecę 10-12h żeby te roślinki jakos funkcjonowały ;) a właśnie odnosnie tego nawożenia od drugiego dnia to chyba zależy od podłoża tak mi się wydaje bo jak podłoże ma w sobie jakieś tam substancje które mają już w sobie nawozy to własnie też pewnie idzie przenawozić na logikę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka nie jest konieczna. Ale jak już jest to ją zostaw. 

 

Ziemi jest za dużo. Aż 4 cm to już problem. Lepiej dać 1-2 cm a rośliny też będą rosły. Nad ziemią po wina by spora warstwa zwiru.

Podmiany wody 2-3 razy w tyg. są bardzo dobrym pomysłem. To samo robiłem przy AS II+, ktore wywala do wody masę nawozów podobnie jak inne substraty aktywne i ziemia i dzieki tym podmianim uniknąłem inwazji glonów.

 

Jesli nie stosujesz CO2 to z nawożeniem się wstrzymaj. 

Ziemia na razie nawozi za Ciebie. Możesz podawać tzw Carbo. Ewentualnie bimbrownię, chociaż to niestabilne źródło CO2. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nawożenia to wiem przez 1 miesiąc ziemia sama będzie dawała mi nawozy, tak sobie myślę czy dziś nie zrobić tej podmianki 30% i dać spokoj tak na 3 dni bo wczoraj pewnie troche mi nawozów tez wywalilo a jak mam tą warstwę żwiru to powinno być już dobrze ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...