Skocz do zawartości

Jaką mam wodę? (załącznik)


bartosz34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z tej strony Bartek, i już po raz drugi na tym forum (pierwszy post w przywitalni). Przymierzam się do akwarium 240l (juz jest w domu ale na razie puste) ale zanim zacznę to chciałbym wiedzieć co nieco o mojej wodzie. Załączyłem plik pdf z parametrami wody sprzed roku bo tylko takie są jak na razie dostępne z mojego rejonu (ps. mieszkam w Irlandii) ale nie sądzę żeby wiele się zmieniło. Czy moglibyście zerknąć i podpowiedzieć mi cokolwiek więcej (np. do jakiego typu obsady by się najbardziej nadawała?) bo z tego co się orientuję to tylko to że pH mam 7.6.

Dziękuję i pozdrawiam.

Your Drinking Water Quality Results in detail.pdf

 

Edit: w sumie więcej "chemicznych" detali jest w tym linku:

https://www.water.ie/water-supply/water-quality/results/summary/allresults.xml?filter=1&wq-date-from=07-Aug-2017&wq-date-to=07-Feb-2018&w

Edytowane przez bartosz34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2019 o 10:12, domus12 napisał:

pH 7,6 jest dość wysokie,  więc wodę trzeba by przeprowadzać przez RO dla większości gatunków, albo zająć się akwarium Malawi/Tanganika. Nigdzie tam chyba nie ma informacji o twardościach, a to też by było ważne.

Woda dla Gupików i Platek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi. Tanga to wg mnie do akwarium 240l jest totalnie nieciekawym wyborem. Bez roślin, w większości terytorialne i/lub agresywne ryby.

 

Do twardej wody można dobrać całkiem fajną obsadę i jeszcze cieszyć się roślinami.

Gurami dwuplamisty, Zbrojnik niebieski, piękniczkowate i może być całkiem ładne akwarium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DavyJones napisał:

Zależy co kto lubi. Tanga to wg mnie do akwarium 240l jest totalnie nieciekawym wyborem. Bez roślin, w większości terytorialne i/lub agresywne ryby.

 

Do twardej wody można dobrać całkiem fajną obsadę i jeszcze cieszyć się roślinami.

Gurami dwuplamisty, Zbrojnik niebieski, piękniczkowate i może być całkiem ładne akwarium.

 

Tam twardości nie ma podanych, a przy tak dużym ph, to Zbrojnik i Gurami odpadają, jedynie żeby pH obniżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...