Skocz do zawartości

Krótkie nitki na trawniku i na mchu


fugeson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o radę. 

Zaczne od początku :

Tydzień temu chcąc podnieś poziom Fe w akwarium, przesadziłem i nabawiłem sie zielonego pyłu na szybach, po sugestii kolegów z forum postaniwiłem zmniejszyć nawożenie by pozbyć sie nadmiaru Fe z wody. 

Zrobiłem podmianke, brak nawózw do akwa, tylko potas tak aby utrzymać poziom ok18 nie wiem czy nie za mało(testy jbl) No3 10,Po4 0,6.Pył pojawił sie po 3dniach troche mniej  ale jednak, na mchu zauważyłem delikatne krótkie nitki, myślałem  że jest to efekt przedawkowania Fe,  po 2 dniach po podmiance pojawiły sie one jeszcze na trawniku(jeszcze nie wyglada jak trawnik ale  powoli rosnie), dodam jeszcze jak by było mało przy podmiance zrobiłem sporą przycinke i przeniosłem korzeń z mchem w inne miejsce.

Pytanie :

Czy pojawienie sie nitek na trawniku jest wynikiem za dużego Fe, przerwą w podawaniu nawozów, przycinką roślin?  Wiem że 

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko wtedy gdy wodal leje sie na podłoge,  ale chciałbym zareagować wmiare szybko zanim niktki rozlezą sie po całym baniaku, dodam ze nitki (krótkie cienkie jasno zielone) zatakowały tylko mech i trawnik reszta roślin Ok, zachamiwania wzrostu roślin nie zaobserwowałem. Co radzicie? 

 

DSC_7943-4140x3105.JPG

DSC_7945-4140x3105.JPG

DSC_7949-2760x2070.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pogodzić zwalczanie pylenia na szybach z nitkami? Obawaim sie że jak zaczne nawozic to może nitki znikną, za to pylenie szyb wzrośnie. 

Może zmienić nawozy? Nowoże tetra plantapro micro przy podmianach, do wyrównania poziomu no3/po4 używam blue- line staram sie tak utrzymać no3 ok 10,Po4 0,6 - 0,8. Może za małe te proporcje? Co sądzicie o nawozach vimi all in one, takim gotowcu dla początkujących. 

Parametry baniaka:

No3 ok10 

Po4 0,6, 08

K ok18

KH 3/4

Gh7 

Co2 24na dobe (woda z akwa bez co2 odstana  ph 7,2 - z co2 ph 6,0 - 6,2)

Temp. 25,5-26

Świecenie od 11-21.

Z góry dzięki za pomoc 

 

 

I nitki zatakowały, pojawiły sie na ludwigi mini super red, podejrzewam ze na tym sie nie skończy. Prosze o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...