Jump to content

Ile żelaza w wodzie?

fugeson
 Share

Recommended Posts

Proszę o radę. 

Nie  moge, Bardziej nie umie se poradzić z poziomem żelaza w akwarium, a mianowicie - 

Podmianki robię  raz w tygodniu, micro  leje według zaleceń producenta (tetra plantapro micro), macro utrzymuj na poziomie:

No3 ok10

Po4 0,8 

Potas troche ponad 15 - testy jbl

a żelazo "praktycznie nie wykrywalne"  ten poziom utrzymuje sie cały czas. 

Po sugestii   forumowiczów postanowiłem zwiększyć poziom Fe, po trzech dniach dawkowania ferrero+ z aqua art 4 kliknięcia co dzień  1 godz po zgaszeniu swiatła, na 4 dzień na testach jbl ledwo 0,2. 

Na 5 dzień cud zieleni na szybach. 

O co chodzi, nie kumam, co robie źle. 

Mam utrzymywać Fe na poziomie niewykrywalnym, może zmienić nawozy? Już nie wspomne że pojawiły mi sie niteczki na mchu, ale może to przypadek. Jakieś sugestie? 

Z góry wielkie dzięki! 

Ferro+ ma nie tylko żelazo w składzie, może stosując zwiększoną dawkę żelaza zmniejsz dawkę mikro...tym bardziej że jeśli żelazo i mikro masz od różnych producentów, mogą nie pasować do siebie pod względem proporcji składników. 

Chyba zbyt szybko podniosłeś dawkowanie.

Zwiększałbym dawkowanie o 1ml na akwarium co tydzień i obserwował pylenie szyb. Jeśli zwiększy się wyraźnie, to stop z podnoszeniem zanim się nie uspokoi. I znowu 1 ml. I tak kroczek po kroczku. Żelazo chyba najbardziej z wszystkich pierwiastków stymuluje glony.