Jump to content

Ameryka Południowa-Metynnis fasciatus

Deadmau5
 Share

Recommended Posts

Witam. Po przygodzie z dyskowcami przyszedł czas na zmiany. Chciałem mieć jakieś bardziej ruchliwe ryby żeby ożywić trochę zbiornik ;) zainteresowałem się tematem piarniowatych i że względów na wielkość mojego akwarium nie mogłem zbytnio poszaleć i padło właśnie na metynnis fasciatus. Ryby z rodziny piraniowatych, roślinożerne i całkiem ładne rybska 8) w internecie mało o tych rybach, znane bardziej jako płaskoboki,silver striped dollar. 

Zbiornik: 
170*40*50h 
Filtracja:
JBL 1501 green linę i Aquael turbo 1500(same gąbki) jako mechanik
Ogrzewanie:
Aquael 300w comfortgold 
Oświetlenie:
Belka LED 24*1wat power LED, obecnie świeca tylko 4 diody reszta przykryta. 
I jakiś tam napowietrzacz...
Woda:
pH 6-6.5 temp 25st. Lekko zabarwiona szyszkami olchy.
Obsada: 
Metynnis fasciatus x10szt ok 8-10cm 
Kirysek pstry X5
Kirysek spiżowy x5
Neon czerwony coś koło 20szt.
L168 

Metynnisy strasznie ruchliwe i płochliwe ryby, bardzo trzymające się razem. Apetyt mają większy niż palety 8)nie są wybredne, jedzą wszystko co się wrzuci do akwarium takie pieski wodne :D Na razie wrzucam filmik z karmienia.
https://youtu.be/nbTKaAaccBI

Ciekawe są, dziwna jest ich płochliwość. Niby już mniej płochliwe,pływają już bardziej spokojnie po całym akwarium a chwilami z niczego obijają się o szyby jak szalone bez nawet podchodzenia do akwarium. Dziś pare fotek ☺

IMG_20190324_173906.jpg

IMG_20190324_173441.jpg

IMG_20190324_174023.jpg

IMG_20190324_174049.jpg

IMG_20190324_174209.jpg

IMG_20190324_174220.jpg

• Like 1

9 godzin temu, piteros napisał:

Świetnie wyglądają. Może mają za mało kryjówek. Jakieś trawy wchodzą przy nich w grę? Czy zjedzą?

Ponoć jedzą większość roślin, na razie u mnie jeszcze nie ruszają ale być może dlatego że sporo je karmię i raczej głodne nie są :)

• 7 months later...

Do akwarium doszły guianacara stergiosi najprawdopodobniej 3+1. Mega fajne rybki, bardzo ożywiły zbiornik bo same metynnisy były mało ruchliwe.Teraz gujanki obrały swoje rewiry i płaskie są trochę przeganianie przez co więcej się ruszają co cieszy oko. 

IMG_20191028_192349.jpg

• Like 1