Skocz do zawartości

Ameryka Południowa-Metynnis fasciatus


Deadmau5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po przygodzie z dyskowcami przyszedł czas na zmiany. Chciałem mieć jakieś bardziej ruchliwe ryby żeby ożywić trochę zbiornik ;) zainteresowałem się tematem piarniowatych i że względów na wielkość mojego akwarium nie mogłem zbytnio poszaleć i padło właśnie na metynnis fasciatus. Ryby z rodziny piraniowatych, roślinożerne i całkiem ładne rybska 8) w internecie mało o tych rybach, znane bardziej jako płaskoboki,silver striped dollar. 

Zbiornik: 
170*40*50h 
Filtracja:
JBL 1501 green linę i Aquael turbo 1500(same gąbki) jako mechanik
Ogrzewanie:
Aquael 300w comfortgold 
Oświetlenie:
Belka LED 24*1wat power LED, obecnie świeca tylko 4 diody reszta przykryta. 
I jakiś tam napowietrzacz...
Woda:
pH 6-6.5 temp 25st. Lekko zabarwiona szyszkami olchy.
Obsada: 
Metynnis fasciatus x10szt ok 8-10cm 
Kirysek pstry X5
Kirysek spiżowy x5
Neon czerwony coś koło 20szt.
L168 

Metynnisy strasznie ruchliwe i płochliwe ryby, bardzo trzymające się razem. Apetyt mają większy niż palety 8)nie są wybredne, jedzą wszystko co się wrzuci do akwarium takie pieski wodne :D Na razie wrzucam filmik z karmienia.
https://youtu.be/nbTKaAaccBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piteros napisał:

Świetnie wyglądają. Może mają za mało kryjówek. Jakieś trawy wchodzą przy nich w grę? Czy zjedzą?

Ponoć jedzą większość roślin, na razie u mnie jeszcze nie ruszają ale być może dlatego że sporo je karmię i raczej głodne nie są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...