Jump to content
Sign in to follow this  
karlajn1

oświetlenie akwarium 60 l

Recommended Posts

Witam
potrzebuję porady odnośnie oświetlenia 60 l akwarium. Pokrywa ma 60 cm długości i jest w niej zamontowana 1 świetlówka T8 15 W. Pokrywę będę uzupełniała o drugą świetlówkę T5 24w. Proszę o radę jakie świetlówki najlepiej zamontować aby wzrost roślin był dobry i aby akwarium było miłe dla oka. Nie chcę uzyskac efektu żółtego ani różowego.  T5 24w  prawdopodobnie wejdzie na przód ze względu na budowę mojej pokrywy, myślałam o T5 24w SYLVANIA AQUASTAR 10000K. Jaką najlepiej zamontować w miejsce obecnej 15 W? Dodam, że świetlówki muszą mieć po 44 cm każda.

Edited by karlajn1

Jeżeli nie lubisz cukierkowych kolorów to polecam Ci świetlówkę o temperatórze 6500 K day light.

Chociaż do aquastar lepszy był by grolux. 

Edited by piteros

Ja miałem w układzie:

1x15W Narva Oceanic Fluora 

1x24W 6500K

Takie połączenie sprawia , że ten róż jest niezauważalny, rośliny dobrze rosną i akwarium ładnie się prezentuje. 

Zamiast Narvy może być Grolux. Dobry w tym połączeniu ze swietlówką 6500K jest też Juwel Warm-lite. 

Aquastar to słaba świetlówka. Nie wiem dlaczego ludziska polecają ją do akwarium roślinnego, często w połączeniu z Grolux'em, gdzie producent takie połączenie zaleca do akwarium morskiego. 

Nie kupuj Aquastara, rozczarujesz się. 

Faktycznie, tak jak pisze @DavyJones, narva aquastar nie jesy ciekawa. Przy pierwszej wymianie świetlówek zamieniłem ją na 6500K.

W tej chwili mam day 6500K z tyłu i groluxa z przodu i jest elegancko.

Edited by piteros

W dniu 18.03.2019 o 06:56, piteros napisał:

narva aquastar

Sylvania Aquastar.