Skocz do zawartości

Akwarium 200l


Kryc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższej przyszłości zamierzam postawić nowy zbiornik 200l [100x40x50].

Głównymi mieszkańcami akwarium mają być Pielęgniczki. Myślę nad kakadu. Ale może się to jeszcze zmienić.

Zbiornik będzie postawiony na piasku. Do tego korzenie, liście, groty z wierzby/dębu.

Z roślin jakieś cieniolubne, łatwe, czyli anubiasy na korzeniach, kryptokoryny, żabienice, nużeniec.

 

Planowana obsada (jeszcze taka wstępna wersja):

1+3 Pielęgniczka kakadu

30-50 Bystrzyk Amandy

1+2 Zbrojnik niebieski L183

Otoski

Kiryski Sterby/Panda (jeszcze nad kiryskami się zastanawiam)

 

W akwarium będzie stała dolewka wody z przelewem do kanalizacji. W planie jest dostarczanie tygodniowo ok 50-70 l świeżej wody.

 

I teraz mam pytanie, jak przygotować wodę pod taką obsadę?

Wiadomo, woda miękka i kwaśna. W kranie mam wodę o GH=13 około. Zamierzam oczywiście lać wodę RO. Mieszać z karnówką w stosunku 1:1 lub 1:2. Wtedy mam GH=4-6 około. Bez żadnych dodatkowych zabiegów to przy takich twardościach tak czy siak pH będzie dążyło do 7 lub więcej.

 

Jak na to zaradzić?

1. Gazować CO2? Tylko przy tak mało wymagających roślinach nie będzie to stwarzało więcej problemów niż pożytku?

2. Może do filtra wrzucić torf? Tylko ile na 200l? I czy to tak naprawdę zda egzamin?

 

A może w ogóle akwarium postawić na czystym RO i dolewać tylko i wyłącznie czyste RO? Tylko czy rośliny będą wtedy rosły?

Edytowane przez Kryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...