Skocz do zawartości

Kiedy podawać nawozy


Dzierzka666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aj nie, mi chodzi o to, o jakiej porze dnia podawać nawozy? Rano, wieczorem? Zawsze było to mi obojętne, mikro podawałam w środku dnia, jak i całą resztę, a ostatnio dowiedziałam się, że mikro najlepiej podawać wieczorem po zgaszeniu światła. Chciałabym się dowiedzieć konkretnie, jak to ma być optymalnie dla krzaczków. Od czego to zależy, i dlaczego tak, a nie inaczej? Od razu po zgaszeniu światła, parę godzin po? Makro kiedy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chm...myślisz, że tyle osób może się mylić? Znaczy teraz piszę o poradach z forum roślinnego. Skoro oni tak robią i rośliny im rosną bez żadnych glonów...nie wiem. Nie jestem pewna, czy to jakaś moja autosugestia, ale wydaje mi się, że kiedy daję węgiel na noc, mam mniej glonów na szybie i dopiero popołudniu szyba znowu zarasta. Ale jak pisałam - to może być tylko moja autosugestia, być może popołudniu światło pada inaczej (nie ma słonecznego już) i po prostu widać wszystko inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 21:05, piteros napisał:

A co panowie sądzą o fotodegradacji chelatów żelaza?

Czy podawanie żelaza po zgaszeniu światła to jedna z legend krążących po internecie?

 

To nie wiem w jakiej formie podajesz to żelazo, bo istnieje sporo preparatów tak schelatowanych, że  światło nie zdąży ich rozłożyć a rośliny pobiorą sobie porcję żelaza taką jaką potrzebuję.

 

Znam tez pewnego akwarystę, który poszedł w nawożeniu żelazem tak daleko, że fotodegradacji nie spowoduje nawet laser. Mianowicie przy zakładaniu zbiornika sypie na dno (na to dopiero żwir) stare zardzewiałe gwoździe. Rośliny później bez nawożenia rosną bardzo dobrze. O czyms podobnym było na vlogu akwarystycznym na YT.

 

Jak napisał Ahr

W dniu 11.03.2019 o 20:55, ahr napisał:

roślina to takie głupie urządzenie co zaczyna działać po włączeniu światła

to podawanie nawozów tuż przed lub chwilę po zapaleniu oświetlenia ma większy sens.

 

Ale jak jesteś zadowolony z roślin przy dozowaniu nawozów na noc to po co to zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...