Skocz do zawartości

Biała dziura w głowie, białe płetwy, przekrwione bąble


csm-101
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pomocy w identyfikacji choroby rybek. Czy to jedna czy kilka chorób u poszczególnych gatunków? Wszystko dokładnie poniżej.

 

1.U kiryska czarnego od około 3 miesięcy powiększa się biała dziura w głowie. Od od niedawna ryba zmniejszyła swoją aktywność, leży na dnie w rogu akwarium. 

2.U samicy mieczyka płetwa ogonowa staje się coraz bardziej biała i zanika, (obumiera?). U zbrojnika zaczyna się robić coś podobnego czy te rybki tak mają?

3.Samiec Ramireza ma natomiast  przekrwione bąble pomiędzy okiem a skrzelami (tylko po jednej stronie ciała).

 

W załącznikach wysyłam poglądowe zdjęcia.  Dziękuję za pomoc.

IMG_20190212_154134.jpg

IMG_20190212_154224.jpg

IMG_20190212_185809.jpg

IMG_20190212_190207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że sporo ryb Ci choruje co oznacza że są osłabione, myślę że powinieneś sprawdzić dokładnie parametry wody, temperatura, ph, no2, w pierwszej kolejności. Myślę że za wcześnie wpuściłeś rybki do zbiornika ale to tylko moje podejrzenie, a Ty sam sobie odpowiesz. 

Edytowane przez Peeteer
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki są zmienione bo akwarium było zakładane od nowa. Połowa wody ze starego akwarium została wlana z powrotem. Filtracja ze starego zbiornika również  wróciła nienaruszona więc nie jest to zalane kranówką akwarium i od razu wrzucone tam rybki. Jednak myślę że stawianie akwarium od nowa zrobiło swoje niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, csm-101 napisał:

Czy to jest choroba zakaźna?

Dla ludzi? Nie.
A  jeżeli chodzi Ci o ryby to zwykle jest tak, że jeżeli ma coś jedna ryba to 99% ryb w całym akwarium jest nosicielami, choć mogą jeszcze nie mieć symptomów.
Dla ryb , tak jest zakaźna.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...