Jump to content
Peeteer

Choroba pawiookiej

Recommended Posts

Bardzo prawdopodobne, niestety. Czytałem że na Odinoze najlepiej podnies temperaturę do 30-32stopni + szklanka soli kuchennej na 50l, zrobi się trochę morskie to akwarium ale cóż spróbuję skoro podobno skuteczne.

Skoro masz zbrojniki, może poszukaj jakiejś innej terapii...albo chociaż użyj soli niejodowanej.

Edited by Dzierzka666

Najpierw przetestuję to na pawiookiej a potem, jeśli zadziała to pawiooka wróci do ogólnego, a zbrojniki odłowię do kwarantanny, i kilka dni jakoś pewnie wytrzymają. W tym małym zbiorniku, a w ogólnym zostawię pozostałe ryby czyli flowerhorna, pawiooką i 3xpapuzie i wrzucę z 4szklanki soli+ 32 stopnie. Innego wyjścia z tej sytuacji nie widzę, mam nadzieję że zbrojniki tego cholerstwa nie mają. Bo w sumie żadnych oznak nie widać na nich. Chociaż tez nie wiem jak one przezyją w 60litrach, jak jeden ma 36cm a pozostałe 3 jakieś 22-25cm, i nie są najspokojniejszymi zbrojnikami. Ale zobaczymy

Edited by Peeteer

Mój ma podobną długość jak Twoje i przeżył niemal cały rok w 54 litrach ;) poza tym nalotem nie chorował właściwie na nic. 

Ale pewnie był sam a u mnie to drewnojad który jest dosyć mocno terytorialny+ reszta glonojadów, bedzie cieżko ale mam nadzieję że sie uda to jakos ogarnąć.

Póki co od południa ryba pływa w tej wodzie z połową szklanki soli i jest dużo lepiej jak narazie.

Edited by Peeteer

A dziś znalazłem kolejną niespodziankę na pawiookiej w kwarantannie. Zdjąłem to z ryby i jestem pewien że to była wsza rybia. Czyli trochę się już zaczyna wyjaśniać przyczyna tego ocierania rybek.

20190301_161345.jpg

20190301_161110.jpg