Skocz do zawartości

Gotowy zestaw czy z części?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przymierzam się do założenia akwarium i na początek mam kilka pytań, na które nie do końca udało mi się znaleźć odpowiedź na forum :) (albo źle szukałem):

-czy akwarium profilowane jest odpowiednie dla rybek (czy raczej nie stosować, tak jak kuli dla bojownika)?

-a jeśli tak, to czy taki zestaw będzie ok https://allegro.pl/oferta/akwarium-72l-profil-pokrywa-led-14-gratisow-5464272893.

Co prawda nie chodzi mi nawet o te gratisy typu sztuczne roślinki, z których nie będę pewnie korzystał, głównie o podstawowe rzeczy jak filtr, grzałka, pokrywa z oświetleniem (zależy mi na LED, ponieważ z biegiem czasu będę tworzył smart akwarium :D ), czy może składać akwarium z części, czy może jednak zestaw ale jakiś firmowy? No i te 72l też póki co nie jest wiążące, gdyż nie zdecydowałem się jeszcze na obsadę akwarium, chodzi o sam fakt zakupu gotowego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilowe rzecz gustu. W tym zestawie filtr jest do bani. Miałem kiedyś coś podobnego i szybko zmieniłem na wewn JBL. Czy światło jest wystarczające? To zależy czy mają w tym akwarium być rosliny i jakie. 

Grzałka, siatka i termometr są OK. Reszta to raczej śmieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybom chyba wszystko jedno jaka będzie szyba, byle by było dużo miejsca do życia.

Jeżeli chodzi o profilowaną szybę, kiedyś miałem takie akwa i niestety wydaje mi się i nie tylko chyba mi, że delikatnie zniekształca wnętrze. Tracisz naturalną głębię, odległości wystroju.

  Osobiście jestem zwolennikiem filtrów zewnętrznych. Nie zagracają wnętrza zbiornika, mają dużo więcej możliwości komponowania wkładów. Wewnętrznego używam tylko do doraźnego czyszczenia lub usuwania lekarstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jestem na 99% zdecydowany na prostokątne akwarium 72l w zestawie, z którego to wykorzystam pokrywę, grzałkę i termometr o tyle mam problem z filtrem. Im więcej czytam, tym większy robi mi się mętlik w głowie https://allegro.pl/oferta/full-zestaw-akwarium-led-72l-prosty-wysylka-24h-7104831898 czy w tym zestawie filtr przyda mi się do czegokolwiek? Jeśli nie to jaki wybrać (wewnętrzny, zewnętrzny) i dodatkowo, czy w akwarium 72l potrzebuję dodatkowego systemu napowietrzania czy jestem w stanie zrealizować to z filtrem i odpowiednim ruchem wody (np. deszczownia)?

Edytowane przez rafcio_100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat filarów napisałem wyżej.

Napowietrzacza nie potrzebujesz. Wystarczą rośliny i lekki ruch tafli wody.

 Z tymi czarnymi pokrywi jest jeden problem: żeby włożyć rękę trzeba zdjąć całą pokrywę niestety.

Edytowane przez piteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca się.

Gotowe zestawy są na pierwszy rzut oka atrakcyjne cenowo. Niestety poskładane są z najtańszych części.

Jeżeli masz troszkę więcej pieniędzy, to wybierz coś naprawdę praktycznego.

Edytowane przez piteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz z pokrywą to weź podstawowy model Aquaela z normalnym ledem, żadne doklejane w garażu moduły. Osobno dokup grzałkę, filtr i inne pierdoły. Napowietrzacz dobrze mieć, ewentualnie filtr z możliwością założenia napowietrzania, tak na wypadek leczenia, czy podniesienia temperatury. Z tego powodu też grzałkę trochę większą, warto pamiętać, że może będzie trzeba podnieść temperaturę do tych 30 stopni i co wtedy?

Filtr taki jak ten hj311 to sprawdzi się, ale w 25l z jednym bojownikiem albo krewetkarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...