Skocz do zawartości

Gnicie, glony, problemy, brak wzrostu


Lewoszki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na dzień dobry odstaw classic.

Jaki potas lejesz? jakiej firmy?

Masz pod żwirem substrat który powinien zaspokoić wszystkie potrzeby roślin. Po co dodałeś kulki i pałeczki?

Masz jakieś rośliny epifity?

Najlepiej gdybyś dał trochę zdjęć całego akwa. Nie wiemy jakie rośliny masz w akwarium.

Edytowane przez piteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piteros napisał:
5 godzin temu, piteros napisał:

Ma również żelazo które lane w dużej ilości przed zapaleniem światła pobudza glony.

Ja bym ograniczył mikro lub nawet przerwał podawanie. 



 

 

 

Taka była również moja rada :)  co do zawartości magnezu - masz rację. Natomiast teraz po parametrach kranówki widać, że coś zatwardza wodę w akwarium, skoro po dodaniu wody demineralizowanej wartość wapnia nie ulega znacznemu zmniejszeniu.

Lewoszki, dokup sobie może parę moczarek. One podobno wiążą wapń z wody. No i napisz w końcu, jakie roślinki masz :) 

 

W zasadzie problem może leżeć w nadmiarze magnezu. To może blokować wchłanianie przez rośliny innych pierwiastków.

 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstaw również potas na kilka dni chociaż (nadmiar potasu blokuje wchłanianie magnezu, a tego pierwiastka najwyraźniej rośliny Tobie nie wchłaniają, skoro masz go aż tyle w wodzie). Proporcje związków względem siebie to chyba jeden z mitów akwarystycznych :) w każdym razie na jednym z forów (konkurencja, więc linka nie podam) przytoczono opowieść o tym, jak to jeden akwarysta miał akwarium idealne, dopóki nie zbadał wody testami i okazało się, że ma nieprawidłowe proporcje. Podobno kombinacjami z nawozami wybił rośliny. Przestań podawać cokolwiek i po prostu obserwuj, co się dzieje z roślinami. 

Załatw sobie nawóz tylko z żelazem, bo resztę mikro masz faktycznie w nadmiarze. Ale to chyba dopiero na dużo później. 

 

 

P.s.: Co to za białe sześcianiki z pierwszego zdjęcia? Z czego one są zrobione? I ta rurka leżąca tuż obok?

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE lej żadnego żelaza.

Potas z AquaArtu podnosi Ph i Kh.

Jeżeli wiesz jak zrobić sole to zrób potas z saletry potasowej. Odstaw wtedy potas AA i zobaczysz że Kh spadnie. O solach jest post w dziale o pielęgnacji roślon.

Filtr RO to bardzo dobra decyzja. Zrobisz sobie wodę jaką będziesz chciał. I przemyśl obsadę akwa bo za chwilę wylondujesz w dziale ,,choroby", czego Ci absolutnie nie życzę.

Edytowane przez piteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w mojej obsadzie wymaga zmiany? Czesto na fb widuje neony z molinezjami gupikami i mieczykami. 

To co nie lac??? Co mam wreszcie zfobic by poprawic te parametry.. .bo juz sam nie rozumiem.. Potas z soli tylko zrobic i lac?? Prosze o wyjasnienia jesli ktos jest w stanie pomóc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Cytat

To co nie lac??? Co mam wreszcie zfobic by poprawic te parametry.. .bo juz sam nie rozumiem.. Potas z soli tylko zrobic i lac?? Prosze o wyjasnienia jesli ktos jest w stanie pomóc 

 

Na razie nie lej nic. A w Twojej obsadzie - hm...na początek to chyba powinieneś gdzieś oddać brzanki rekinie. Sprawdź sobie, do jakiej wielkości rosną. 

Poza tym nie możesz trzymać ryb wiecznie w ekstremalnych wartościach Ph czy temperatury. Dla neonków optimum to jakieś 24, gdy reszta wolałaby temperaturę około 26 - 27 stopni. Porównaj to do siebie - wytrzymasz w temperaturze 40 stopni, ale chyba nie chciałbyś znosić takiej temperatury 24/7. 

50 minut temu, piteros napisał:

Potas z AquaArtu podnosi Ph i Kh.

 

Szkoda, że moje roślinki cierpią na niedobór magnezu - udowodniłabym Tobie, że to nieprawda ;) ale jak pisałam gdzie indziej, po potasie wykręciło liście zwartce. 

 

 

 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dzierzka666 napisał:

Szkoda, że moje roślinki cierpią na niedobór magnezu - udowodniłabym Tobie, że to nieprawda

No cóż, proponuję eksperyment: weź w słoiczek wodę demi, psiknij potas AA i zmierz Kh. Widzę że inaczej nie uwierzysz😉.

 Wzrost Kh wskazuje nadmiar potasu. Jeżeli cały potas AA zostanie zużyty przez rośliny, Kh nie wzrośnie.

@Lewoszki

Jeżeli nie chcesz zrobić potasu z saletry to zacznij zmniejszać dawkowanie potasu z AA i mierz Kh.

Żadnych innych nawozów na razie nie lej. Wszystko masz w substracie. Daj się dobrze zakorzenić roślinom.

I uważaj na Ph przy zmniejszaniu Kh. Może będzie trzeba zmniejszyć dawkowanie CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...