Skocz do zawartości

Problem z bojownikiem


Rexu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kilka dni temu zalozylem akwarium dla bojownika. 25l, żwirek, 2 roslinki, filtr z pompka i grzalka. Ma swiatlo z pokrywy. Problem w tym, ze dzis wieczorem zauwazylem, ze bojek siedzi w kacie a nad soba ma "korzuch" bąbelków. Takie małe, jak piana. Być może to prad wody z filtra spycha je w to jedno miejsce, bo gdy byl mocniej ustawiony to spychal rybke wlasnie w tamta strone. Jest teraz na malutkim ustawieniu, powierzchnia wody lekko faluje. Martwie sie o rybke 😕 Prosze o pomoc. Dodam jeszcze, ze w czasie pisania polozyla sie na zwirku i po chwili odplynela dalej.
W zalaczniku jest zdj tych babli widocznych od dolu.

51061479_403805653706786_3926531626820960256_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dhuz napisał:

Bojownik robi gniazdo, obrał sobie akwarium za swoje terytorium. Jeśli akwarium zostało założone kilka dni temu i już pływa w nim ryba, to znaczy, że będzie Ci zbiornik dojrzewał ze zwierzakiem w środku. Poczytaj o cyklu azotowym w akwarium.

Powinienem sie martwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dzierzka666 napisał:

 

 

Prawdopodobnie już się truje azotynami. Albo zbyt kwaśną wodą. 

Jak byl w kuli bylo o wiele gorzej. Przelozylem go do akwarium jak poczytalem o kulach. Wczoraj polezal kilka sekund i teraz ciagle plywa. Oprocz tego przypadku nie widzialem zeby se lezal w akwarium. Dodam jeszcze, ze dawalem do akwarium bakterie czy jak to sie fachowo mowi i uzdatniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

37 minut temu, Rexu napisał:

Jak byl w kuli bylo o wiele gorzej. Przelozylem go do akwarium jak poczytalem o kulach.

 

I chwała Tobie za to. Ale przecież chcemy, aby naszym rybkom zawsze było lepiej niż dobrze ;) w każdym razie po prostu obserwuj wodę, czy nic nie zakwita i jak się rybka czuje. Bakterie potrzebują czasu do namnożenia. Jestem trochę może przewrażliwiona, ale u mnie jak gurami kładły się na dnie (nawet na krótko), to oznaczało zawsze problemy z wodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzierzka666 napisał:

 

 

 

I chwała Tobie za to. Ale przecież chcemy, aby naszym rybkom zawsze było lepiej niż dobrze ;) w każdym razie po prostu obserwuj wodę, czy nic nie zakwita i jak się rybka czuje. Bakterie potrzebują czasu do namnożenia. Jestem trochę może przewrażliwiona, ale u mnie jak gurami kładły się na dnie (nawet na krótko), to oznaczało zawsze problemy z wodą. 

Bede miec go na oku 👁️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bombabomba napisał:

Bojownikowi ma szkodzić zbyt kwaśna woda? Bojownik najlepiej czuje się w kwasnej wodzie... 

 

 Autor wątku nie podał odczynu ani twardości wody w akwarium, więc wyraziłam przypuszczalną przyczynę tego, że bojownik położył się na żwirku. Tym bardziej,  że takie mam doświadczenia z rybami. Czy moja wypowiedź rozwiała wszystkie Twoje wątpliwości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dzierzka666 napisał:

 

 Autor wątku nie podał odczynu ani twardości wody w akwarium, więc wyraziłam przypuszczalną przyczynę tego, że bojownik położył się na żwirku. Tym bardziej,  że takie mam doświadczenia z rybami. Czy moja wypowiedź rozwiała wszystkie Twoje wątpliwości? 

Z pewnością w kilkudniowym zbiorniku ryba nie powinna była się znaleźć. Ale do tego, żeby woda dla bojownika była za kwaśna, raczej nie dojdzie. Bojowniki często chorują w zbyt wysokim pH. W naturze niewiele czasu spędzają w zasadowym odczynie a większość życia właśnie w kwaśnym (5-6,5 a nawet 4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...