Skocz do zawartości

Restart baniaka - parę pytań


Sebulba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję restart akwarium 112l i mam parę pytań do doświadczonych akwarystów. Jako podłoże warstwa 1 - 1,5cm ziemi ogrodowej wymieszanej z węglem aktywnym, keramzytem i kulkami gliniano torfowymi, na to siatka i czarny żwirek bazaltowy 8mm – 1,2mm warstwa 3 – 7cm. Jako oświetlenie mam aquael retro fit 16W led sunny i belkę którą sam robiłem 20W z diodami 8x deep red, 4x royal blue i 8x białe 8500K. Filtr zewnętrzny z trzema wkładami - gąbka, koszyk bio-ceramiki i koszyk keramzytu. Rybki też jakieś będą, myślę o grupce razbora galaxy. W akwarium chcę posadzić parę roślin (lista niżej), tylko nie wiem czy dadzą radę w takich warunkach. I tu pojawia się parę pytań, czy i jakie testy powinienem robić? Czym należy nawozić takie akwarium? Czy takie wkłady do filtra są odpowiednie, może jakieś propozycje? Czy te rośliny dadzą radę bez nawożenia co2?

 

Przód:
Echinodorus tenellus

 

Przód / Środek:
Alternanthera reineckii mini
HEMIANTHUS Micranthemoides LUB Micranthemum umbrosum
Microsorium narrow leaf  - do korzenia
Może jakiś mech na korzeń

 

Tył:
Ludwigia repens rubin
rotala indica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu na początku uwazalbym z nawożeniem akwarium skoro masz takie podłoże bogate w tyle minerałów, obserwuj rośliny przez miesiąc i zobaczysz co się będzie działo, po paru tygodniach w małych ilościach zastosuj carbo oraz potas i zobaczysz co się będzie działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...