Jump to content
Sign in to follow this  
Dzierzka666

Ryby w akwarium a ustawa o ochronie zwierząt

Recommended Posts

No właśnie. Pojawiają się na forum tematy o przerybionych akwariach, rybach trzymanych w sklepie w złych warunkach itp. Jak się to ma do ustawy o ochronie zwierząt? Często się słyszy o aresztowaniu ludzi trzymających psy na łańcuchu lub je bijącym, a jak to jest z rybami? Czy jeśli gdzieś jeszcze w sklepie sprzedaje się bojowniki z kubeczka,  znana jest interwencja w tej sprawie u odpowiednich służb? Ktoś słyszał o tym, żeby TOZ zajmowało się przypadkiem ryb? Jak Wy akwaryści widzicie ten problem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Awykonalne. Jedyne prawo jakie możesz mieć zastosowane to takie, że jak pozyskasz z natury chroniony w Polsce gatunek i go będziesz trzymać w niewoli to Cię pokarają. Trucie ryb ich własnymi wydalinami podobnie jak i trzymanie w niewłaściwych warunkach nie podejdzie pod żaden paragraf. Co najwyżej TOZ może przeprowadzać w sklepach "pogadankę".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak trzymanie psa na łańcuchu - ograniczenie przestrzeni życiowej czy jak to się zwie...po prostu takiego pieska każdy widzi, a akwarium nie każdy. No i należy się znać na rybach. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×