Jump to content

JUWEL Bioflow czy coś zewnętrznego ?


Recommended Posts

Witam,

 

Zamierzam kupić zestaw JUWEL LIDO 120 lub RIO 125, chcę cały zestaw tak jak sprzedają tzn. szafka, akwa, pokrywa, i tu pytanie w zestawie jest filtr BIOFLOW, czy jest to dobra opcja, czy lepiej kupić jakiś kubeł ? Ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie, główną wadą jak dla mnie BIOFLOW to jego rozmiar, nigdy nie podobał mi się filtr w akwarium, i dlatego jestem uparty na kubeł, ale może się mylę, może BIOFLOW jest dobry filtrem.

 

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że w akwariach powyżej 30 litrów lepiej sprawdzają się filtry zewnętrzne. Filtr z zestawu możesz przechować na nagły przypadek (awaria kubła, konieczność odłączenia kubła w razie choroby).  Nie mam zaufania do filtrów wewnętrznych. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć kolego jestem posiadaczem tego filtra od 6 miesięcy, filtr jest w pełni rozbieralny w środku jest ścianka dzialowa która się wyjmuje a do niej jest przymocowana grzałka oraz pompa filtra wkłady również wszystkie są wyjmowane z łatwością a to wszystko jest przykryte taka klapką od góry. Filtr się dobrze sprawuje w Rio 125 czyścić trzeba wkłady co 2-3 tyg zależy jaka obsada w zbiorniku a pompę raz na 2 miesiące wystarcza. Masz jeszcze jakieś pytania? Jedynie co w filtrze nie można zrobić to nie ma regulacji siły przepływu wody jest odgórnie ustawiona przez producenta co w zupełności daje odpowiedni ruch tafli wody. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

cześć

podłączę się do tematu bo mam zamiar kupić RIO 450 ale te oświetlenie troszkę mi nie pasuje bo z tego co wyczytałem to na LED jest 62 W czyli jakieś 0,13w/l a w obecnym akwarium mam 0,7 w/l. Oczywiście akwarium roślinne. Dlatego mam pytanie czy ktoś może posiada takie akwarium i jak zwiększyć moc oświetlenia bez większych zmian w pokrywie.

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 2.05.2019 o 21:04, kojoga napisał:

na LED jest 62 W czyli jakieś 0,13w/l a w obecnym akwarium mam 0,7 w/l

Inaczej liczy się potrzebne światło przy świetlówkach a inaczej przy LED'ach. Porównujesz dwa różne źródła światła.

Przeliczając moc LED na moc świetlówek to te 62W LED jest odpowiednikiem 120-150 W ze świetlówek. Akurat zestawy JUWEL nie są szczególnie pro-roślinne. Będziesz musiał jednak dołożyć oświetlenia.

 

Ja mam pokrywę JUWEL 100x40 z T5 i na tylko tym oświetleniu rosną gatunki o niewielkich wymaganiach świetlnych. Nawet niektóre gatunki żabienic nie radzą sobnie za dobrze z takim światłem.

 

Co do filtrów BIOFLOW. To jest naprawdę bardzo dobry filtr. Większość użytkowników sobie chwali te filtry. 

 

W dniu 25.01.2019 o 17:27, Dzierzka666 napisał:

Według tego obrazka część wody wraca do akwarium bez przejścia przez biologiczną warstwę filtrującą. Trochę głupie to. 

To jest opatentowane rozwiązanie firmy Juwel, które umożliwia zarówno nitryfikację jak i denitryfikację, co w kubłach jest trudne do uzyskania. Z reguły w kubłach zachodzi sama nitryfikacja a NO3 się kumuluje. Przy rozsądnej obsadzie i nie przerybionym akwarium te filtry spisują się bardzo dobrze.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...