Skocz do zawartości

JUWEL Bioflow czy coś zewnętrznego ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam kupić zestaw JUWEL LIDO 120 lub RIO 125, chcę cały zestaw tak jak sprzedają tzn. szafka, akwa, pokrywa, i tu pytanie w zestawie jest filtr BIOFLOW, czy jest to dobra opcja, czy lepiej kupić jakiś kubeł ? Ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie, główną wadą jak dla mnie BIOFLOW to jego rozmiar, nigdy nie podobał mi się filtr w akwarium, i dlatego jestem uparty na kubeł, ale może się mylę, może BIOFLOW jest dobry filtrem.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w akwariach powyżej 30 litrów lepiej sprawdzają się filtry zewnętrzne. Filtr z zestawu możesz przechować na nagły przypadek (awaria kubła, konieczność odłączenia kubła w razie choroby).  Nie mam zaufania do filtrów wewnętrznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego jestem posiadaczem tego filtra od 6 miesięcy, filtr jest w pełni rozbieralny w środku jest ścianka dzialowa która się wyjmuje a do niej jest przymocowana grzałka oraz pompa filtra wkłady również wszystkie są wyjmowane z łatwością a to wszystko jest przykryte taka klapką od góry. Filtr się dobrze sprawuje w Rio 125 czyścić trzeba wkłady co 2-3 tyg zależy jaka obsada w zbiorniku a pompę raz na 2 miesiące wystarcza. Masz jeszcze jakieś pytania? Jedynie co w filtrze nie można zrobić to nie ma regulacji siły przepływu wody jest odgórnie ustawiona przez producenta co w zupełności daje odpowiedni ruch tafli wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

cześć

podłączę się do tematu bo mam zamiar kupić RIO 450 ale te oświetlenie troszkę mi nie pasuje bo z tego co wyczytałem to na LED jest 62 W czyli jakieś 0,13w/l a w obecnym akwarium mam 0,7 w/l. Oczywiście akwarium roślinne. Dlatego mam pytanie czy ktoś może posiada takie akwarium i jak zwiększyć moc oświetlenia bez większych zmian w pokrywie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 21:04, kojoga napisał:

na LED jest 62 W czyli jakieś 0,13w/l a w obecnym akwarium mam 0,7 w/l

Inaczej liczy się potrzebne światło przy świetlówkach a inaczej przy LED'ach. Porównujesz dwa różne źródła światła.

Przeliczając moc LED na moc świetlówek to te 62W LED jest odpowiednikiem 120-150 W ze świetlówek. Akurat zestawy JUWEL nie są szczególnie pro-roślinne. Będziesz musiał jednak dołożyć oświetlenia.

 

Ja mam pokrywę JUWEL 100x40 z T5 i na tylko tym oświetleniu rosną gatunki o niewielkich wymaganiach świetlnych. Nawet niektóre gatunki żabienic nie radzą sobnie za dobrze z takim światłem.

 

Co do filtrów BIOFLOW. To jest naprawdę bardzo dobry filtr. Większość użytkowników sobie chwali te filtry. 

 

W dniu 25.01.2019 o 17:27, Dzierzka666 napisał:

Według tego obrazka część wody wraca do akwarium bez przejścia przez biologiczną warstwę filtrującą. Trochę głupie to. 

To jest opatentowane rozwiązanie firmy Juwel, które umożliwia zarówno nitryfikację jak i denitryfikację, co w kubłach jest trudne do uzyskania. Z reguły w kubłach zachodzi sama nitryfikacja a NO3 się kumuluje. Przy rozsądnej obsadzie i nie przerybionym akwarium te filtry spisują się bardzo dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...