Skocz do zawartości

Dziwna narośl u Glonojada w paszczy


Snapy93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

-zbiornik 90-100 l dokladnie nie pamietam. 
-rybki to pyszczaki różnego rodzaju. 
-temperatura wody: akurat troche termometr w śroku zarósł ale wydaje mi się że 73 stopnie F 
-wode wymieniam 1/3 zbiornika co 2-3 tygodnie . 
-akwarium stoi juz 9 miesięcy . 
-rybki zostaly wpuszczone 9miesięcy temu 
-poza dwoma którę wpuściłem tydzień temu 
-są 2 żywe roślinki liściaste takie aby pyszczaki zbyt bardzo nie obgryzały, i dwie sztuczne, ozdoby oczywiscie roznego rodzaju dzbanki/domki ze sklepu akwarystycznego. kamienie i muszle zebrane dawno temu gdzies na plazy w hiszpani/włoszech.(oczywiscie wszystko bylo wczesniej odpowiednio przygotowane) 
-podłoże to małe kamyczki ktore rowniez kupilem w sklepie akwarystycznym 
-żadnych zmian w zachowaniu zbrojnika nie zauwazylem, glonojad normalnie zasuwa po szybkach i innych swoich miejscach w ktorych zazwyczaj przebywa, pokarm przyjmuje jak zwykle bez żadnych odchyleń Smile... narośl raczej nie pojawiła się nagle bo pewnie ktoś by to zauważył.. obstawiam że musiała postępować...

 

Tutaj nagrałem Zbrojnika <--  

Edytowane przez Snapy93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę późna odpowiedź, ale znalazłam coś takiego:

 

Cytat

- Limfocystoza (łac. Lymphocystosis) - rys. 1, choroba nowotworowa, wywoływana przez wirusy. Objawami są naroślą na skórze, płetwach, czasem w jamie gębowej, podobne do owsa lub owoców maliny. Zachowanie ryb jest normalne, jednak rozrost narośli prowadzi do śniecią ryb. Większość podręczników nie podaje skutecznego leczenia. Możliwe jest ratowanie ryb przez mechaniczne usuwanie narośli (wycinanie, zdrapywanie skalpelem, lub żyletką), a następnie przez kąpiel w odkażalniku (akryflawina, trypaflawina "Cilex"), ryby należy przenieść do innego zbiornika, a akwarium odkazić.

 

https://akwa-mania.mud.pl/archiwum/a81/a81,7.html

Nie wiem, na ile jest to aktualne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...