Skocz do zawartości

AkwaPowrót i ochrona akwarium przed dziećmi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kiedyś byłem dość częstym bywalcem na forum pod nickiem cwic, hasło gdzieś zagineło, maila pod którym je zakładałem już nie pamiętam więc zaczynam od nowa. 

Akwarystykę porzuciłem około 2012 roku, w tym czasie zmieniło się wiele rzeczy w moim życiu ale akwa-ciągoty pozostały. 

Chce powrócić, nie w wielkim stylu myślę raczej o 25L z krewetkami o średnich wymaganiach (tiger). 

Trzymać je chce na mieszance wody RO + kranówa zmiękczona  70/30, na kwaśnawym podłożu. Do tego korzeń i mech. 

 

Sęk w tym że akwarium może dostać czasem piłką, czasem autem, czasem dłonią od dzieci (roczniki 2014 i 2016). Myślałem o zabezpieczeniu narażonych szyb płytą plexi, czy to ma prawo zadziałać czy zostawić wszystko na żywioł ?

 

Pozdrawiam

Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczyłoby umieścić akwarium w pomieszczeniu, do którego dzieci nie mają wstępu z piłką? Poza tym nie jestem pewna, czy taka piłka czy auto mogą zagrozić. Mój znajomy wychowywał piątkę dzieci i żadne mu akwarium nie zbiło. Fakt, że same dziewczynki, ale rozrabiać też potrafiły. 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzierzka666... nie będę chował akwa w szafie, u mnie generalnie dzieci chodzą luzem :)

koziello... u mnie jest 4-ro letnia córa i 2,5-roczny syn, młody ma ciągotki do młotków, śrubokrętów i ogólnie napraw. Czy będzie chciał naprawić akwarium tacie?! (pytanie retoryczne, odpowiedź jest oczywista).

 

Zdecydowałem że akwarium stanie w pracy, będzie łagodziło stres biurowy :) 

Na większy projekt w domu przyjdzie jeszcze czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...