Skocz do zawartości

Identyfikacja jednej rośliny i problem z nurzańcem


Trupioblady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam jedna roślinę która bardzo szybko mi rośnie, ale potrzebuję jej identyfikacji, oraz nurzańca, który z bujnego i ładnie rosnącego, zamienił się praktycznie w trupa który coraz bardziej się rozkłada. Co może być tego przyczyną? Przepraszam za słaba jakość zdjęć, ale jest limit. 

Screenshot_20181227-234233.jpg

Screenshot_20181227-234225.jpg

Screenshot_20181227-234205.jpg

Screenshot_20181227-234238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roślinka wygląda mi na nadwódkę wąskolistną:

 

https://akwa-mania.mud.pl/ryby-i-rosliny/atlas-roslin/roslinyh/hygrophila-angustifolia/

 

Co do nurzańca, obstawiam  brak nawozów, bo Twoja nadwódka również nie wygląda zbyt ciekawie (moja jest bardziej zielona). Spróbuj nawozu Planta Garnier Classic, ja jestem z niego bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tego nawozu używam. Codziennie dolewasz? Na nurzanca trochę źle wpłynęło co2 którego używałem do między innymi zwalczania krasnorostów. Podobno nurzance nie lubią co2, jednak musiałem go użyć ale to były 3-4 dni a minęły już 2 tygodnie a nurzaniec dalej jest żywym zombie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam według instrukcji - po jednej dawce na 5 litrów wody do podmiany i po kupnie nadwódek jedną dawkę codziennie do wody.  Nigdy nie używałam CO2, pamiętam, że raz chyba miałam z nim kłopoty, kiedy woda latem była za gorąca - liście się łamały.

 

P.S.: Są różne rodzaje nadwódek, ale oczywiście mogę się mylić co do Twojej roślinki. Może to być coś również z rodzaju Pogostemon. Ale mi najbardziej z nadwódką się kojarzy.

 

Sprawdź tutaj:

https://sklep.roslinyakwariowe.pl/index.php

 

Chciałam Tobie przekleić bezpośredni link do indeksu rośłin łodygowych, ale nie chciało się wkleić :(

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw, może odbije...ja mimo wszystko stawiam na nadwódke wąskolistną, ale może się mylę. Wczytałam się dokładniej o nadwódkach i tam napisano, że pobieraja dużo potasu, więc to może i to.  I jeszcze jedno - ostatnio podaję przy podmianach wody Multimineral - co prawda to z myślą o rybach, ale roślinom też dostarcza mikroelementów. Więc możesz też spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...