Jump to content
Trupioblady

Identyfikacja jednej rośliny i problem z nurzańcem

Recommended Posts

Witam. Posiadam jedna roślinę która bardzo szybko mi rośnie, ale potrzebuję jej identyfikacji, oraz nurzańca, który z bujnego i ładnie rosnącego, zamienił się praktycznie w trupa który coraz bardziej się rozkłada. Co może być tego przyczyną? Przepraszam za słaba jakość zdjęć, ale jest limit. 

Screenshot_20181227-234233.jpg

Screenshot_20181227-234225.jpg

Screenshot_20181227-234205.jpg

Screenshot_20181227-234238.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta roślinka wygląda mi na nadwódkę wąskolistną:

 

https://akwa-mania.mud.pl/ryby-i-rosliny/atlas-roslin/roslinyh/hygrophila-angustifolia/

 

Co do nurzańca, obstawiam  brak nawozów, bo Twoja nadwódka również nie wygląda zbyt ciekawie (moja jest bardziej zielona). Spróbuj nawozu Planta Garnier Classic, ja jestem z niego bardzo zadowolona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tego nawozu używam. Codziennie dolewasz? Na nurzanca trochę źle wpłynęło co2 którego używałem do między innymi zwalczania krasnorostów. Podobno nurzance nie lubią co2, jednak musiałem go użyć ale to były 3-4 dni a minęły już 2 tygodnie a nurzaniec dalej jest żywym zombie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzywam według instrukcji - po jednej dawce na 5 litrów wody do podmiany i po kupnie nadwódek jedną dawkę codziennie do wody.  Nigdy nie używałam CO2, pamiętam, że raz chyba miałam z nim kłopoty, kiedy woda latem była za gorąca - liście się łamały.

 

P.S.: Są różne rodzaje nadwódek, ale oczywiście mogę się mylić co do Twojej roślinki. Może to być coś również z rodzaju Pogostemon. Ale mi najbardziej z nadwódką się kojarzy.

 

Sprawdź tutaj:

https://sklep.roslinyakwariowe.pl/index.php

 

Chciałam Tobie przekleić bezpośredni link do indeksu rośłin łodygowych, ale nie chciało się wkleić :(

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak patrzę to może to jest nadwódka tajlandzka. Jednak dalej nie wiem co zrobić z nurzancem... Wyrzucić go czy czekać na poprawę? Postaram się systematycznie codziennie dodawać tego nawozu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostaw, może odbije...ja mimo wszystko stawiam na nadwódke wąskolistną, ale może się mylę. Wczytałam się dokładniej o nadwódkach i tam napisano, że pobieraja dużo potasu, więc to może i to.  I jeszcze jedno - ostatnio podaję przy podmianach wody Multimineral - co prawda to z myślą o rybach, ale roślinom też dostarcza mikroelementów. Więc możesz też spróbować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×