Jump to content
Sign in to follow this  
katija

Czary Mary - tylko nie bijcie! Dziwne krewecie

Recommended Posts

Witam serdecznie. Sporo pisałam w sprawie ryb. Teraz inna kwestia. Kreweciomaniacy mogą chcieć mnie zlinczować, ale darujmy sobie tym razem, bo może to okazać się cenną wskazówką dla osób posiadających krewecie w ogólniakach.

Założyłam baniaczek 40l dla kreweci. Ma teraz 3 miesiące nie licząc 3 tygodni dojrzewania. Ziemia ogrodowa, żwir bazaltowy czarny drobnej granulacji, piasek, kamienie, korzenie. Osprzęt to filterek Pat mini Aquela z gęstą gąbką i oświetlenie Led biało-niebieskie. Brak grzałki, ale temp. stała 24 st. Roślinność: ponikło drobne, parva, alternathera red, mech Peackock i queen, anubias gold o amannia bonsai. Ph 7,3, Gh ok. 10 a Kh jakieś 4-5 (nie mierzyłam ostatnio przez gorączkę świąteczną). no2 zawsze ale to zawsze nie spada poniżej 0,2 tych tam jednostek. Testy kropelkowe. Regularna podmiana wody ok. 20% - tylko odstała kranówka wrocławska. Pokarm typowy dla kreweci różnych firm. I dochodzimy do sedna:

w zbiorniku tym znajdują się: 7 szt. Neocaridin Blue Velvet, oraz Caridiny sprzedane jako odpad poselekcyjny (na żywy pokarm) 10x crystal black i snow white. Wszystkie robalki regularnie zrzucają pancerz, rosną w oczach, żadnych strat! I ciekawostka!! Dwie samice Blue Velvet nosiły jaja. Caridiny były jeszcze dość małe, poza tym nie widziałam żadnej z jajami. Teraz mam kilka młodych 3-4 mm kreweci w ubarwieniu niebieska w białe pasy (po 2-1 pas). Jak to możliwe???!! Oglądam zbiornik codziennie, bardzo dokładnie, analizując ilość kreweci. Stąd wiem, że nie mam żadnych strat, które noszą jaja i ile. Ale te młode to dla mnie szok! Czy ktoś ma na to wytłumaczenie? Żadna Caridina crystal black ani snow white nie nosiła jaj. Tylko dwie duże już samice Blue Velvet. Zapłodnione zostały w tym zbiorniku, gdyż jak je wzięłam miały zaledwie 1,5 cm max i to nie każda. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

Edited by katija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blue velvety skrzyżowały się ze Snow white.

Edited by locdog

Share this post


Link to post
Share on other sites

A przecież większość osób twierdzi, że Neocaridiny nie krzyżują się z Caridinami? Przedstawiają wymyślne tabele krzyżowań z różnymi udziwnieniami... To jak to w końcu jest? Też uważam, że skrzyżowały mi się różne gatunki, ale inne osoby twierdzą, że Crystale lub Snow były już z jajami i krzyżowały się w zbiorniku matecznym etc. Że ja nie zauważyłam tego i w ogóle :( Akurat dobrze wiem, czy miały jaja, bo codziennie parokrotnie obserwowałam zbiornik po dzieścia minut licząc przy okazji sztuki. I powtarzam: "ANI JA, ANI NIKT Z MOJEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ" nie widział Crystali i Snow z jajami :D Pozdrawiam i najlepszego w Nowym Roku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój błąd.
Pomyliłem snow white z white pearl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×