Skocz do zawartości

Obsada 54l


marpe30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od ponad roku mam mniejsze akwarium 25l z bojownikiem (wczesniej byl w 12l ale dostal nowe lokum).
Teraz startuje z nowym akwarium 54l (60x30x30) prostym Aquaela ze swiatlem Led 10w.

Obsada:
15 Neonków Inessa
5 Gupikow (1 samczyk+4 samiczki)

Podłoze :
JBL Florapol 350g i bialy piasek.

Rosliny:
2x Zabienica
Zestaw roslin z in vitro z allegro na 3 plany.
Rosliny jakies bym dokupil-jutro bede w sklepie zoologicznym
Filtr:
Pat Mini

Grzałka:
Ultra Heater 50w

Chemia:
Antychlor
Esklarin
Aqua Plant

Chce za kilka dni zmontowac to akwarium,wlac wode i za tydzien/2 tygodnie wpuscic ryby.

Pytanie brzmi:
Co zmienic/poprawic/czy nie robie przerybienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki Innesa zdaje się wymagają temperatur niższych niż potrzebuje bojownik. Jesli już jakies neony, to prędzej neon czerwony.  Chociaż nie wiem, czy dla neonów to nie za małe akwarium. Gupiki będą świetną karmą dla bojownika, ale i tak możesz mieć potem problem z ich nadmiarem. Bojkowi dokup może jakies rośliny pływające.

 

Co do podłoża, nie wypowiem się, osobiście nie lubię za bardzo bieli w akwarium (neonki zdaje się też wolą ciemne podłoże), natomiast wydaje mi się, że filtr Aquael Pat Mini bedzie za mały na Twoje akwarium.  Sprzedawczyni poleciła mi go jako dobry dla akwarium max 30 L, mi wydaje się być zbyt słaby w "szpitaliku" o pojemności 10 litrów. Pamiętam, że kiedy miałam baniak 54 litry, najlepiej sprawdzał mi się filtr kaskadowy.  Co do reszty nie wypowiem się, nie jestem zwolenniczką stosowania uzdatniaczy do wody, jak zaczniesz raz, to cały czas będziesz musiał regulować procesy w wodzie chemią, a chyba im mniej chemii w wodzie, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...