Jump to content

Ramireza - samica atakuje samca?

Recommended Posts

Witam. Od kilku dni posiadam (podobno) samca i samicę ramireza. Samica co chwila atakuje samca do takiego stopnia, że płetwa brzuszna jest już lekko podgryziona. Czytałem, że takie sprzeczki mogą nawet trwać 2 tygodnie, ale boję się że ten samiec tyle nie wytrzyma. Szczerze nie jestem pewny czy to samiec i samica, chociaż tak mi się wydaje. U samicy lekko czerwony brzuch, a samiec ma lekko wysuniętą pletwe grzbietowa. Na zdjęciach podpisze "samicę" jako 1 a "samca" jako 2. Akwarium 54 litry dlatego nie chcę więcej niż 1 pary. Jednak myślę czy nie dokupić 2 samic albo samca i samicy. A jak się dobierze jakaś para, to drugą oddać znajomemu do większego akwarium. Proszę o pomoc i rady. 

Screenshot_20181127-193314__01.jpg

Screenshot_20181127-193434__01.jpg

Screenshot_20181127-193724__01.jpg

Screenshot_20181127-193710__01.jpg

Screenshot_20181127-193845__01.jpg

Screenshot_20181127-193819__01.jpg

Edited by Trupioblady

Oho... Samiec się po 5 dniach wkurzył i przyjął strategie, że najlepszą obroną jest atak i właśnie zaczął ganiać samicę. Jeszcze ani razu to się nie zdarzyło a teraz gania ja nieprzerwanie od 5 minut. Miejmy nadzieję że albo przestaną się już gonić, albo zostaną parką. 

Edited by Trupioblady

• 2 weeks later...

Ramirezki najlepiej trzymać w grupce z której sama dobierze się parka. Łączenie tych ryb na siłę nie zawsze przynosi pożądane efekty. Ryby na zdjęciach które dodałeś to: 1 - samica, 2 - prawdopodobnie młody samiec.

mam3koty, nie porównuj pielęgnic Ramireza do pielęgnic pawiookich. Ryby te nie tylko różnią się rozmiarami, ale też i temperamentem. Wiele gatunków pielęgnic jak np: ramirezki, to rybki spokojne, a nawet i nieco płochliwe.

• 3 weeks later...

Temat do zamknięcia, był samiec i samica. Niestety ganialy się aż do śmierci samiczki (samiczka zachorowała na posocznice, nie było szans jej uratować). Dokupilem druga samiczke, gonił ja przez tydzień a teraz pływają już razem i chyba powoli szykują się do potomstwa 😊