Skocz do zawartości
Trupioblady

Ramireza - samica atakuje samca?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Od kilku dni posiadam (podobno) samca i samicę ramireza. Samica co chwila atakuje samca do takiego stopnia, że płetwa brzuszna jest już lekko podgryziona. Czytałem, że takie sprzeczki mogą nawet trwać 2 tygodnie, ale boję się że ten samiec tyle nie wytrzyma. Szczerze nie jestem pewny czy to samiec i samica, chociaż tak mi się wydaje. U samicy lekko czerwony brzuch, a samiec ma lekko wysuniętą pletwe grzbietowa. Na zdjęciach podpisze "samicę" jako 1 a "samca" jako 2. Akwarium 54 litry dlatego nie chcę więcej niż 1 pary. Jednak myślę czy nie dokupić 2 samic albo samca i samicy. A jak się dobierze jakaś para, to drugą oddać znajomemu do większego akwarium. Proszę o pomoc i rady. 

Screenshot_20181127-193314__01.jpg

Screenshot_20181127-193434__01.jpg

Screenshot_20181127-193724__01.jpg

Screenshot_20181127-193710__01.jpg

Screenshot_20181127-193845__01.jpg

Screenshot_20181127-193819__01.jpg

Edytowane przez Trupioblady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie ryby, rośliny, wystrój, czy są inne zwierzęta? Ramirezki są agresywne. Raczej nie do ogólnego. Pewnie samca zabije jak go lub jej nie przeniesiesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ramirezy agresywne? Pierwsze słyszę. Właśnie one są na ogół spokojne. A czy to w ogóle samiec i samica? Co uważacie? Chciałbym dobrac parę i mam możliwość wymiany samicy na inną. Tylko, że nie wiem czy to jest samica i samiec i czy dobrze to oznaczylem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Oho... Samiec się po 5 dniach wkurzył i przyjął strategie, że najlepszą obroną jest atak i właśnie zaczął ganiać samicę. Jeszcze ani razu to się nie zdarzyło a teraz gania ja nieprzerwanie od 5 minut. Miejmy nadzieję że albo przestaną się już gonić, albo zostaną parką. 

Edytowane przez Trupioblady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.11.2018 o 20:56, Trupioblady napisał:

Ramirezy agresywne? Pierwsze słyszę. Właśnie one są na ogół spokojne. A czy to w ogóle samiec i samica? Co uważacie? Chciałbym dobrac parę i mam możliwość wymiany samicy na inną. Tylko, że nie wiem czy to jest samica i samiec i czy dobrze to oznaczylem. 

Wiesz, no pielęgnice się na ogół kojarzą z agresorami i zadziorami np.pawiooka. Nie mam pielęgniczek więc nie wiem za bardzo czy to parka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ramirezki najlepiej trzymać w grupce z której sama dobierze się parka. Łączenie tych ryb na siłę nie zawsze przynosi pożądane efekty. Ryby na zdjęciach które dodałeś to: 1 - samica, 2 - prawdopodobnie młody samiec.

mam3koty, nie porównuj pielęgnic Ramireza do pielęgnic pawiookich. Ryby te nie tylko różnią się rozmiarami, ale też i temperamentem. Wiele gatunków pielęgnic jak np: ramirezki, to rybki spokojne, a nawet i nieco płochliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, splend napisał:

mam3koty, nie porównuj pielęgnic Ramireza do pielęgnic pawiookich. Ryby te nie tylko różnią się rozmiarami, ale też i temperamentem. Wiele gatunków pielęgnic jak np: ramirezki, to rybki spokojne, a nawet i nieco płochliwe

Nie wiem. Nie mam tych ramirezek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to po co się udzielasz w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi