Skocz do zawartości

Problem z wyborem odmulacza


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyborem odmulacza. Mam akwa 135l i nie wiem jaki odmulacz wybrać. Bo jest odmulacz TETRA TEC GC 40 i on jest do litrażu

50- 200 a kolejny model TETRA TEC GC 50 jest do litrażu 50 - 400. Czy one się czymś różnią? Może lepiej kupić ten do większej pojemności akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie jest nawet takie ważne. Odmulacz musisz dostosować do wysokości akwarium czyli dla zwykłej wygody - długość sztywnej rurki, no i ma znaczenie średnica węża - wiadomo, im większa tym szybciej ściąga wodę czyli do mniejszego akwarium węższy wąż żeby za szybko nie spuścić wody z akwa ale zdążyć wyssać syfek z dna. Ten pierwszy co wymieniłeś w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zależy jaki ma wąż. Nie widziałam tych odmulaczy ale wydaje mi się, że mogą różnić się długością rurki właśnie ze względu na wysokość zbiornika. Najlepiej sprawdzić w opisie obu odmulaczy i porównać. Zaraz sprawdzę na allegro.

Ja mam z krótką rurką ale dosztukowałam. Kupiłam zwykły tani odmulacz, tyle, że z pompką i jest rewelacyjny (wysokość zbiornika też 50 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki i jestem baardzo zadowolona. Podmieniam wodę co tydzień, ale prawie codziennie zbieram syfek z dna właśnie tym "odkurzaczem" bo mam podłoże z piasku i resztki jedzenia, kupki itd bardzo widać więc je ładnie wciągam i już jest czyściutko. Gdybym to chciała robić zwykłym odmulaczem to musiałabym codziennie robić podmiany wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w żwirze to by nie bylo aż tak konieczne :) Zastanawiam się jeszcze między odmulaczem bateryjnym albo kupić ten podłączany do napowietrzacza. Będę musiał jeszcze zakupić sam napowietrzacz ale wiadomo że przyda się on do wzbogacania wody w tlen. Może ktoś jeszcze ma jakieś opinie na temat różnych rodzajów odmulaczy lub przedstawi jakieś wady, zalety posiadanych przez siebie narzędzi służących do oczyszczania dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pytasz o podmianę wody a nie wymianę? Czyszczenie dna zależy od obsady. Im więcej rybek tym więcej syfku. U mnie trzeba codziennie. Ale zbieranie go nie zastąpi podmian wody, rób je tak czy inaczej co tydzień 20-25% wody na świeżą! (ale odstaną). Pamiętaj, że zbierając tylko sam syfek z dna przez ten odmulacz na napowietrzacz woda wraz z nadmiarem azotanów, fosforanów i innych związków z przemiany materii i rozkładu resztek roślin i pokarmu wraca do zbiornika! A to już zaproszenie dla glonów. Rybki też mogą podupaść na zdrowiu. Podmiany to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z pat75. tez mam taki odmulacz http://www.allegro.pl/item677525102_odm ... _cena.html

i powiem szczerze ze mnie wkurza. a to dlatego, ze:

1. duzo pierdzielenia jest z nim zeby ustawic jak najbardziej odpowiednie powietrze. jezeli dasz za malo nie bedzie wciagal. jak dasz za duzo powietrze bedzie wypychalo wszystko na boki.

2. konstrukcja tego urzadzenia nie jest za dobra. tak jak pisala Pat75 czesc odchodow zostanie na woreczku (te grupsze, o ile da rade wciadnac :) ) ale wiekszosc sie rozbije, rozpusci itp i trafia spowrotem do akwarium. rownie dobrze jest reka pozbierac odchody, rozetrzec je i wsadzic spowrotem..

ja swojego przerobilem. z skrocie zostawilem rurke i od gory podlaczylem wezyk ^^ w ten prosty sposob odmulacz dobrze zasysa i mam pewnosc ze zadne czesci odchodow nie wracaja spowrotem do akwa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...