Jump to content

Pokrywa Diversa 60l wymiana startera

Tazz
 Share

Recommended Posts

Serwus,

Szczerze mówiąc nie wiem, czy trafiłem w dobry dział. Jeżeli nie, proszę o przeniesienie.

Ostatnio dokupiłem LEDowe światełko dodatkowe do akwa i ledwo to zrobiłem,  a padło mi główne w pokrywie Diversa z kompletu Startup 60 Profil. Pech mam o tyle, że kupiłem zestaw równiutko 2 lata temu i już nie chcą przyjąć reklamacji. 
Trochę poczytałem - wszędzie piszą, że trzeba wymienić starter. Ale gdzie w tej pokrywie do cholery jest starter? Zdjąłem wsio co mogłem (te budki elektryczne w pokrywie od spodu są czymś załatane, czarne, błyszczące, wodoszczelne). Co zrobić? Mam pewność, że nie padła świetlówka, bo kupiłem nową i nic.

Gdzie ten starter się podziewa?

Pozdrówki, liczę na pomoc :)

PS.
Kilka fot, zobaczcie, czy może Wy widzicie ten starter w dupę kopany.l0ixkVN.jpg
4FjWEqH.jpg
9PArBff.jpg
AXbkbhC.jpg

Tam jest wsio zaklejone, nic nie widać.

Zastanawiam się, czy aby nie lepszym rozwiązaniem będzie oddanie świetlówki którą kupiłem (wróci mi się 50zł) i kupno nowej pokrywy za jakieś 120 zł. Statecznik to i tak jakieś 30-50 zł, do tego koszty babrania w tym i czas. No i większość pokryw aktualnie nie ma świetlówek a ledy, to przecież takie światło łatwiej wymienić w razie czego. Dobrze myślę, czy źle?

Edited by Tazz

Są świetlówki ledowe które można włożyć zamiast standardowej świetlówki i pominąć statecznik. Ale do tego musisz mieć troszkę pojęcia o prądzie no i najtańsze to nie jest. Aquaell ma ,,Retrofit". Kiedyś się przymierzałem do nich.

• 4 months later...