Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze o pomoc, nie dawno zakupiłem 2ramirezki miała być parka według mnie są niemal idetyczne jedna ćut większą, od dwóch dni ta mniejsza cały czas gania większą. Jeśli sa dwa samce to co mam zrobić, bania jaki posiadam to 72l,opsada 8 neonów czerwonych, 3kiryski,2małe zbrojniki (pospolity, złoty).  Na pierwszym zdjeciu ta mniejsza. Z góry dziękuję. 

20181011_093230.jpg

20181011_092928.jpg

20181011_092745.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko wskazuje raczej na dwie samiczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na forum - dolnośląskie forum akwarystyczne, twierdzili że dwa samce.  Pytanie ile czasu dorastaja ramirezy do swoich optymalnych rozmiarów, by można było okreslic płeć, dodam że ta wieksza ma ze może 3.5cm, mój baniak pomieści tylko 1 parkę, 

13196293_DSC_7532.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czerwony brzuszek świadczy o samiczce. Jest jeszcze jedna metoda. Czarna plama na grzbiecie nie ma odblaskowych niebieskich łusek samiec.

Mi to wygląda na młodą parkę samiec samiczka jeśli pływają razem, lub samiczka samiczka,bo samce by się odganiały.

Edytowane przez Kokokabana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwie samiczki.

Kiepskie podłoże dla pielęgniczek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1/3baniaka bedzie piasek kwarcowy 0,5-1,5mm grubość ziarna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam widzę tylko bazalt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W czartek robie podmiane, piasek kwarciwy - przesiany 0,5-1,5mm lub 0,025-1,0mm grubość ziarna żeby uniknąć pyłu, i nie narobić syfu w akwarium. Odrazu wstawie foty. Mam dylemat, czy dokupić 1samca może uda sie dobrać parke, jak tak to czy kupić już dorosłego? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Babol z tym piskie miał być, 0,5-1,5mm lub 0,25-1,0mm.Nie ma sit 0,025 najdrobniejsze to, 0,063mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba dobrze. Daj to co przez sito przeleci, nie to co zostanie. Frakcję pylistą zgubisz przy płukaniu. Jak wsypiesz go przez butelkę to nawet bałaganu nie narobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piasek przesiany, i wypłukany grubość ziaren 0,5-0,125. 1mm jakis gruby mi sie wydawał, zresztą   ten piasek ktury mam 0-2mm nie ma prawie grubej frakcji 85%to właśnie od 0,5 w  dół. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jest piasek, bez rewelacji jeśli chodzi o wystrój, ale zato  brak bałaganu w baniaku. Pytanko - czy około2500 lumenów starczy:belka50cm ledy 5630(66sztuk)+24 -5050 : 6500k +12-5050 niebieskie. 72l akwarium

13267273_DSC_7577.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego tylko do połowy dna ten piasek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi