Jump to content

Płeć ramirezek

Recommended Posts

Witam. Prosze o pomoc, nie dawno zakupiłem 2ramirezki miała być parka według mnie są niemal idetyczne jedna ćut większą, od dwóch dni ta mniejsza cały czas gania większą. Jeśli sa dwa samce to co mam zrobić, bania jaki posiadam to 72l,opsada 8 neonów czerwonych, 3kiryski,2małe zbrojniki (pospolity, złoty).  Na pierwszym zdjeciu ta mniejsza. Z góry dziękuję. 

20181011_093230.jpg

20181011_092928.jpg

20181011_092745.jpg

Na forum - dolnośląskie forum akwarystyczne, twierdzili że dwa samce.  Pytanie ile czasu dorastaja ramirezy do swoich optymalnych rozmiarów, by można było okreslic płeć, dodam że ta wieksza ma ze może 3.5cm, mój baniak pomieści tylko 1 parkę, 

13196293_DSC_7532.JPG

Czerwony brzuszek świadczy o samiczce. Jest jeszcze jedna metoda. Czarna plama na grzbiecie nie ma odblaskowych niebieskich łusek samiec.

Mi to wygląda na młodą parkę samiec samiczka jeśli pływają razem, lub samiczka samiczka,bo samce by się odganiały.

Edited by Kokokabana

W czartek robie podmiane, piasek kwarciwy - przesiany 0,5-1,5mm lub 0,025-1,0mm grubość ziarna żeby uniknąć pyłu, i nie narobić syfu w akwarium. Odrazu wstawie foty. Mam dylemat, czy dokupić 1samca może uda sie dobrać parke, jak tak to czy kupić już dorosłego? 

• 1 month later...