Skocz do zawartości

[12l] Neoheterandria Elegans


koziello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

*Wymiary: 30x19x20

 

*Filtracja: Hanza HJ611b

 

*Oświetlenie: Listwa LED 4W (6000K) plus pokrywa własnej roboty

 

*Podłoże: Drobny piasek kwarcowy

 

*Dekoracje

- korzenie

- kamienie

 

*Nawożenie:

- kulki GT 

- Carbo (Blue Line)

- Potas (Aquaflorin Tropical)

 

*Flora:

- Mech

- Hydrocotyle sp. Japan 

- Sagittaria Subulata

- Bucephalandra Shine Blue

- Lobelia Cardinalis

 

*Fauna

- Neoheterandria Elegans

- Krewetki RC 

 

Na razie jest jeden samczyk Drobnotki bo samiczka mi wyskoczyła. Zostałem zmuszony do zrobienia pokrywy.

Powstała w jeden dzień z panelu podłogowego i okleiny :P alale przynajmniej nikt już nie wyskoczy...

Jutro prawdopodobnie dołączy parka do samotnego samca.

Trochę zdjęć:

tmp-cam-1157854837.jpg

tmp-cam-381781479.jpg

tmp-cam-28667297.jpg

tmp-cam-1972101497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualka...

Szkoda że nie mogę sobie pozwolić na otwarte akwarium :( nie wiem czemu ale jakoś lubię patrzeć od góry do środka :P

Poprzesadzalem nurzańca na tył a w jego miejsce weszła Bucephalandra która była z tyłu.

Przełożyłem też z drugiego baniaka Anubiasa Nana Petite bo zauważyłem że tutaj wszystko dużo lepiej rośnie.

 

tmp-cam-732877198.jpg

tmp-cam-887019080.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pierwszego dnia mi samiczka wyskoczyła bo nie było pokrywy.

Wolę nie ryzykować że względu na dostępność i cenę tych rybek :P

 

chociaż zauważyłem że od jakiś 2 tyg zaczynają mi znikać... wczoraj już tylko jedna widziałem...

Edytowane przez koziello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyć nie mają jak bo z tylu jest tylko jedna mała dziurka na kable także to wykluczam, chyba że się nauczyły celować ;)

Najbardziej prawdopodobne jest to że wyskakują przy podmianach to jedyna chwila bez pokrywy.

Na razie nie będę dokupywac bo czeka mnie długi pobyt w szpitalu i dlugi powrót do zdrowia... jak się wszystko unormuje to będę dalej próbować. A szkoda bo że tak to wygląda bo polowalem na nie od daaaawna. Zresztą sam wiesz locdog bo nawet Ciebie kilka razy zaczepialem jak je jeszcze miałeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Hej.

12l to zaje...bardzo niestabilny zbiornik. Parametry wody ( wątpię by były dobre w 12l), Widzę filtr wewnętrzny, moje zdanie od zawsze było jedno: to filtr do mechanicznej filtracji. Do biologicznej potrzeba coś większego. Ale coś większego ma pojemność jak Twoje akwarium.

Ciężko tam teraz utrzymać coś oprócz wody.

Mchy tak, nurzaniec za cholerę nie, to w normalnych akwa rośnie na 40-60cm  do tafli wody i potem dalej. Przycinanie kończy się gnijącymi końcówkami a nowe nie mają gdzie rosnąć.

To tak na szybko, może się pomyliłem albo coś nie doczytałem.

Chcesz fajne 12l? To mchy i kilka krewetek. Chcesz akwarium? To zacznij od 60l.

To tylko moje prywatne zdanie ;).

To proste rozwiązanie i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...