Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Stałem się posiadaczem dość dużego korzenia i moje pytanko brzmi : czy może go jakoś skrócić/podzielić na dwa czy zostawić w całości?? [akwarium 100x50x50]

Dołączona grafika

Zostaw w całości !! Jak by nie wszedł do akwarium to tylko końce przytnij , nic więcej !!!

Korzeń jest super ;) dlatego zostaw w całości jeśli nie będzie ci wystawał to go przytnij :)

pomierzyłem go... niestety będzie trzeba troszkę przyciąć. Będzie wystawał ponad taflę wody, ale to nie problem bo akwarium będzie bez pokrywy, szerokość bez przycinki również, ale na głębokość za długa ;/ szykuje się przycinka...

korzeń bajka! tylko tnij go tak, by nie było widać linii cięcia... pamiętaj, że proste linie bardzo rzadko występują w naturze... jeżeli zostawisz taką prostą linię widoczną to korzeń straci na oryginalności ;)

może jak się da to po prostu go złam tam gdzie trzeba będzie wyglądało najbardziej naturalnie

pozdrawiam

z tym łamaniem to może i naturalnie, ale korzeń może połamać się w niechcianym miejscu - ostrożnie bo szkoda cacka :D

Po za tym jeżeli złamiesz korzeń odłamki możliwe że będą pływały w wodzie to jest 1 a 2 to rybki jeśli korzeń w miejscu złamania bedzie ostry mogą sie poranić ... Ja bym go uciął po skosie i gitt .. :)

a to co obcięte wsadził bym pod żwir, żeby nie było widać :D

no proszę was nie przesadzajcie z tym ranieniem się ryb. Zawsze można w miejscu łamania troszkę podciąć piłką i będzie gitarka. jeżeli zostaną jakieś ostre krawędzie zawsze można je troszkę zatępić tylko trzeba troszkę chęci. ja bym tak zrobił ale decyzja należy do ciebie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this