Skocz do zawartości

Właściwy dobór obsady


peregrino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

to mój pierwszy post więc w pierwszej kolejności chciałbym się przywitać :-)

 

Mam 60 litrowe akwarium i zastanawiam się nad liczebnością obsady. Ponoć stosuje się zasadę 1 rybka mierząca do 5 cm na 5 litrów wody i 1 rybka do 9cm na 8 litrów wody. Czy to prawda, w jaki spobób Wy decydujecie o ilości rybek.

 

Na chwilę obecną mam parkę barwniaków czerwonobrzuchych i jeszcze 5 neonków (jeszcze, bo 10 zapewne posłużyło jako pokarm...), poza tym jednego glonojada. Chcę sobie zostawić neonki, ile mogę ich chodować w moim akwa? Chciałbym także wpuścić parkę, ew. 3 sztuki jakichś większych rybek, tylko co mi polecacie? Zależy mi na tym aby nie żywiły się one neonkami. Czy aby np. dla pary skalarów nie byłby to za mały zbiornik?

 

dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam,

peregrino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Co do neonkow to dobrze zostw je,dokup jeszczę trochę żeby było z 15 sztuk.

Do tego możesz dodać razborki jak masz dobre parametry wody.

Glonojadek no troszkę będzie miał ciasno,lepiej stadko kirysków plus otoski.

A ta zasada to nie do każdej rybki się sprawdza tu sie poprostu liczy wyczucie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,

 

szczerze mówiąc to ramirezy baaaardzo mi się podobają. Ile osobników mógłbym wpuścić do mojego akwarium przy 15 neonkach? Prawdę jednak mówiąc na podstawie moich dotychczasowych doświadczeń obawiam się że ramirezy jako pielęgnice mogą żywić się neonkami. Jakie macie doświadczenia w hodowaniu neonków razem z ramirezami, czy komuś z Was zdarzyło się że ramirezy były agresywne w stosunku do neonków? Jeśli tak, to czy istnieje jakiś sposób aby ich wzajemne stosunki jakoś załagodzić? :)

 

Ile sztuk razbor galaxy (kolejne piękne stworzenia!) mógłbym wpuścić do mojego zbiornika w przypadku gdybym się zdecydował na ramirezy, i gdybym z nich zrezygnował?

 

pozdrawiam,

peregrino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ciekawy link podany przez leszczyca:

http://www.paludarium.com.pl/artykuly/razbora/razbora.html

Ja na twoim miejscu majac galaxy zrezygnowalabym z ramirezek. Wystarczylaby ci ladna lawica galaxy kolo 15 sztuk. Do tego kilka rybek dennych, ciemne tło i duzo roslin - bedzie przepieknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...