Skocz do zawartości

Pytanie o dojrzewanie :o


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez wydarzenia niezależne ode mnie muszę w miejsce 2ch małych zbiorników postawić jeden większy. Przechodząc do sedna sprawy: zakładam akwarium 72 litry na bazie ziemi z kretowiska, około 70-80% to woda ze starego baniaka działającego już 4 lata zasysana z lekkim "mułkiem" z dna żeby zebrać jak najwięcej bakterii. Dodatkowo wszystkie rośliny to anubiasy również z poprzedniego zbiornika i filtr również (fzn2 z ceramiką i wkładem gąbkowym - nie czyszczony, podłączyłem taki do nowego baniaka). Również większość łupków i część korzonków to stara dekoracja. A teraz pytanie: baniak stoi już tydzień, i muszę jak najszybciej pozbyć się 2ch mniejszych baniaków w których mam drobniczki, krewetki redki i raczki texanus. Czy muszę stosować się do 2 tygodni dojrzewania? Gdybym nie musiał po prostu zostawiłbym baniak w spokoju i poczekał, ale sytuacja jest jaka jest. Docelowo obsada ma wyglądać: 72L - około 20-30 drobniczek ( z 10 podrostków), około 40 krewetek redek i  7-8 raczków cambarellus texanus.  Czy dużo ryzykuję wpuszczając wszystkie zwierzaki teraz tzn. po tygodniu od zalania? 

 

PS. Woda jest krystalicznie czysta a świderki które musiały złożyć jajka na dekoracjach latają od startu baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem zmianę z 54 L na 112 L ,stary filtr i przełożyłem stare podłoże dosypałem na wierzch nowe poprzesadzałem roślinki dołożyłem kulek glinowych przelałem wode ze starego dolałem sporo nowej.Odczekałem tylko jeden dzień i wpuściłem rybki i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...