Skocz do zawartości

[72l] Tanganika


locdog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary: 60x30x40 cm

Oświetlenie: Aquael Leddy Tube 6W 6500k

Filtr: Aquael Midikani 800

Podłoże: stary Kreisel 099 + kwarcowy jasny pył

Ogrzewanie: chińszczyzna 75W

Ozdoby: otoczaki i muszle Winniczka

 

Parametry wody:

pH - 8,1

GH - 24

KH - 10

EC - 610 μS

NO3 - 10

Temperatura: 26 °C

 

 

W zbiorniku pływa 6 sztuk Neolamprologus multifasciatus.

Niestety obawiam się, że większość osobników to samce.

Na pewno mam jednego samca i jedną samiczkę.

Co do reszty to nie jestem pewien.

Ryby są bardzo płochliwe. Jakikolwiek ruch w pobliżu akwarium sprawia, że momentalnie chowają się do muszli. Gdy obserwuję je blisko zbiornika to wiszą nisko nad swoimi muszelkami. Natomiast gdy się oddalę to po jakimś czasie rozpływają się po akwarium.

Jeden z osobników zaczął przemeblowywać dno co widać na filmiku :)

 

DSC00064j_qnsrnsx.jpg

 

DSC00065J_qnsrnse.jpg

 

DSC00067J_qnsrnsw.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=vYjrnfrInLk

Edytowane przez locdog
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, typowy baniaczek tanganicki :) Zawsze miło jak ktoś sięga po ten biotop, bo nie dzieje się to zbyt często ;)

 

 

Niestety obawiam się, że większość osobników to samce. Na pewno mam jednego samca i jedną samiczkę. Co do reszty to nie jestem pewien.

Jedna parka to i tak nieźle, jak dojrzeje i się rozmnoży to jakieś samiczki dojdą :P

 

 

 

Ryby są bardzo płochliwe. Jakikolwiek ruch w pobliżu akwarium sprawia, że momentalnie chowają się do muszli. Gdy obserwuję je blisko zbiornika to wiszą nisko nad swoimi muszelkami. Natomiast gdy się oddalę to po jakimś czasie rozpływają się po akwarium.

Nie wiem jak długo już działa u Ciebie to akwa, ale płochliwość to częściowo jeszcze kwestia aklimatyzacji ryb a także ich wiek (u mnie samiczka, której nie złapałem oddając swoją kolonię, pokazała mi się dopiero wiele miesięcy późnej jak przekroczyła 2cm ciała).

Poza tym z moich obserwacji wychodzi, że multiki lubią mieć jednak inny gatunek w akwarium (zupełnie jak Alto shelle), bo wtedy skupiając się na "wewnętrznym wrogu" a człowieka ignorują :)

 

 

PS. Obejrzałem filmik i ja tam widzę 2 samiczki (jedna ciemniejsza w centrum - zapewne dominująca stąd kolor i jedna na chwilę się pojawia po prawej stronie akwarium uciekając do muszli za kamieniem - 2:05 w czasie filmu) i 4 samce. Jeden samiec już tam widzę obiera dominującą pozycję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...