Skocz do zawartości

Przeprowadzka z 240l


TeagueCC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przenoszę się do nowego mieszkania i postanowiłem połączyć to z restartem akwarium. Tym razem chcę iść w obsadę Płd- Wsch Azji. Podłoże, tak jak obecne, ziemia ogrodowa na nią siatka lub agrowłóknina z dziurami diy, żwirek lub piasek (mam jasny obecnie). Oświetlenie to 2 świetlówki (będą wymienione w najbliższym czasie na nowe) + ledy niebieskie w nocy. Woda- łódzka kranówka po filtrach: mechanicznym, węglowym i membranie kapilarnej 0,01 - 0,05 mikrometra. Nie jest to RO bo bym nalewał wodę parę dni. http://www.zwik.lodz.pl/jakosc-i-technologia/wskazniki-jakosci-wody-produkowanej-przez-zwik/

Rośliny które obecnie rosną myślę żeby zostały, może dobiorę coś na olx bo często podróżuję służbowo po Polsce.

Obecne zielsko:

Kryptokoryna karbowana

Nurzaniec olbrzymi

Anubias

Sagitaria subulata

Tatarak karlowaty

Rogatek

Nijas guadelupensis

Gałęzatka kulista

Mech leśny udomowiony, trochę biednie wygląda pewnie wyleci i go innym zastąpię

I jakaś niska roślina podobna trochę do kryptokoryny.

Co do wystroju to w srodkowej czesci akwa bedzie cos a'la wysepka ponad taflę wody z kilkoma korytarzami z rurek PCV zamaskowanymi pianką poliuretanową i kamieniami. Kamienie- myślę nad łupkami czarnymi, mogą być też inne byle w racjonalnych cenach na składach kamieniarskich.

Docelowa obsada (z * są obecnie)

Danio rerio*, moi ulubieńcy

Sumiki szkliste

Piskorki Kuhla*

Kirysy spiżowe*, mam od kilku lat 7 sztuk

Zbrojnik niebieski*

Krewetki RC na początek

Ewentualnie przylgi chińskie, harem badis bengalski

 

Wiem że kirysy i zbrojnik tu nie pasują zupełnie ale już długo są ze mną i ciężko będzie mi je oddać a biotop Azji mi przypadł do gustu.

 

Chyba koniec moich wypocin... Czekam na Wasze sugestie, opinie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...