Skocz do zawartości

Piskorek - pytanie wygląd


Kokokabana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do osób które znają piskorki dłużej, niż parę miesięcy.

Posiadam 5 sztuk od może 2 miesięcy, głównie widać je podczas karmienia, albo nocą, kiedy żerują w piachu.

Dziwi mnie natomiast ich wygląd.

Z początku myślałem że będą trudne do rozróżnienia, skoro się kryją i rzadko wychodzą.

Jeden z nich ma mocno wybarwione brązowe wzorki z widocznymi kropkami na każdym z nich, drugi ma np tylko dwie kropki, zaś inny jest dziwnie blady, jeśli chodzi o barwy.

Ktoś mi wyjaśni o co tu chodzi? Mało o nich można znaleźć w necie, a to ciekawe rybki filtrujące piasek, zjadają nawet odchody ;)

 

Woda miękka 1-5, pH 5.5 brak ogrzewania 23-24C

Edytowane przez Kokokabana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Skąd od razu teza że jest im źle? Nie pisałem że nie widuję ich w ogóle. Teraz spoglądam i widzę wszystkie grzebiące przy przedniej szybie w piachu.

Kiedyś dwa znalazłem w kubełku , wytrzymały w nim chyba z miesiąc ;)

 

Jedno wiem o piskorkach. Jak jest źle i im nie pasują parametry wody to pływają przy szybie nerwowo w górę i w dół jakby szukały ucieczki. Miałem kiedyś piskorki, jakieś 20 lat temu, ale zdechły, bo człowiek nie miał nawet testów pH. Wlewał kranówę, parę kropel czegoś tam, żeby zmienić kolor wody na bardziej zielony, albo niebieski i po problemie.

 

@edit

Mam brak wyników dla V_i

Edytowane przez Kokokabana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka Kuhli. Wzorcowe wybarwienie: złote w brązowe szerokie pasy. Co mogę o nich powiedzieć?

1. Jeżeli w zbiorniku jest za jasno, kryją się w każdym możliwym miejscu. U mnie upatrzyły sobie obudowę filtra wewnętrznego i widać je przez szybę, zazwyczaj do połowy wystające z otworów .

2. Bardzo stresują się ruchem na zewnątrz - mam baniak na przedpokoju.

3. Gdy się czymś bardzo zdenerwują to faktycznie bez składu i ładu (dość niebezpiecznie) pływają po zbiorniku (zazwyczaj gdy zapalę światło a one są na otwartej przestrzeni).

4. Jeśli parametry wody im nie odpowiadają to po prostu wyłażą ze zbiornika (sic!)

5. Lubią podjeść gotowane warzywa - warto wrzucić przed zgaszeniem światła, góra po 24h wyjąć i wyrzucić. U mnie np. wszystkie inne ryby też objadają warzywa (mimo wyczytanych preferencji pokarmowych), więc wrzucam kilka kawałków, żeby zbyt tłoczno przy jednym nie było.

6. Są rybami bardzo nieśmiałymi i poza swoim gatunkiem nie walczą o jedzenie, a spokojnie czekają na okazję.

Załączam fotkę :D

 

post-22590-0-11745600-1518961206_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...