Skocz do zawartości
Wraithlor

Karmienie Neonów suchymi płatkami

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Potrzebuję porady, jak podawać drobne płatki aby szybko opadały w toń wody, a nie bez przerwy unosiły się na powierzchni. Wsypałem Neonom pokarm w płatkach, odrobina zaczęła tonąć od razu, ale większość unosi się ciągle na tafli. Drabiny tonące zostały zjedzone od razu, a ten co pływa nie ruszany, bo Neonki nie wypływają po niego do tafli. Jak mam podawać aby całość tonęła od razu?

Tapnięte z mojego LG-K220

Edytowane przez Wraithlor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokarm w płatkach dla neonów należy rozdrobnić w palcach. Ja po prostu biorę szczyptę w dwa palce i rozcieram lekko wpychając pod wodę. Nie unosi się, no i na ogół nie nadąża opaść :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z rozcieraniem to wiedziałem. Ok w takim razie nie będę sypał z góry, tylko pod wodę wpuszczał. Dzięki

Edytowane przez Wraithlor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Do kubeczka małego nabierz trochę wody z akwarium i wymieszaj szczyptę płatków, przykręć filtr i co jakiś czas wlewaj po trochu, unikniesz niedojedzonego pokarmu opadającego na dno, czy zassaną część przez mechanika.

Ja dodaję tak jeszcze oprócz płatków, oczliki mrożone, wodzień . Neonki rzucają się jak piranie ;)

Edytowane przez Kokokabana
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do kubeczka małego nabierz trochę wody z akwarium i wymieszaj szczyptę płatków, przykręć filtr i co jakiś czas wlewaj po trochu, unikniesz niedojedzonego pokarmu opadającego na dno, czy zassaną część przez mechanika.

Ja dodaję tak jeszcze oprócz płatków, oczliki mrożone, wodzień . Neonki rzucają się jak piranie ;)

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi