Skocz do zawartości

Skalary w 160l?


Gaweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do kupna nowego zbiornika niestety maksymalnie wejdzie mi baniak 80cm, gdzieś tam po głowie chodzą mi skalary. Chciałbym parę i zastanawiam się czy w akwarium o wymiarach 80x40x50 mają one rację bytu? 

PS. Pytam czysto teoretycznie bo coś mi świta po głowie że ktoś miał tutaj skalary w takim baniaku i dodatkowo znalazłem na ten temat artykuł w internecie: https://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/ryby-akwariowe/3102-akwarium-dla-skalarow.html
Pozdrawiam! 

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko rosną. Na tej stronie co podałeś są jeszcze małe skalarki to ładnie wygląda. Po poł roku w takim akwarium będą się obijać o siebie. Wysokość minimum 50cm, szerokość to min 50cm a długość to 150 cm. Do mniejszego bym nie włożył już skalara. Miałem jako dzieciak w akwarium 50 litrowym to się pozagryzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale 50l a 160l to jednak jest różnica, w 250l 100x50x50 miałem kiedyś 6 sztuk i wszystko było okej, wiec wydaje mi się że para w 80x40x50 też powinna czuć się komfortowo ale właśnie pytam bo może ktoś próbował takiego czegoś i ma jakieś doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pytam głównie z ciekawości gdyż zaintrygował mnie ten artykuł. Pamiętam na 100% że ktoś miał kiedyś skalary w podobnym szkle i nie była to wcale osoba początkująca tylko bardziej doświadczony akwarysta.
Skalary oczywiście są stadne ale jak już się dobierze para to te stado różnie wygląda, tak czy siak oczywiście odpuszczam i dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...