Jump to content
Sledziks

Uszkodzone szkło

Recommended Posts

Cześć, mam mały problem, dzisiaj jak podmieniałem wodę, przypadkiem uderzyłem garnkiem o krawędź akwarium i przez to lekko się uszkodziło. Jest to dosłownie pęknięcie na 1-1,5cm, nie dochodzi do niego woda i jest to w miejscu klejenia. Pytanie czy muszę się martwić i zacząć rozglądać się za nowym akwarium? Nie chciałbym mieć niespodzianki w mieszkaniu :( Poniżej przesyłam zdjęcia.

e5ebb72371154658med.jpg

3e13b8beed4b4ac3med.jpg

1aef1f870abe1fb6med.jpg

PS Sorry, że takie obrócone.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Woda może nie dochodzi, ale działa na wszystkie ściany akwarium. Moim zdaniem wytrzymałość takiego zbiornika została naruszona i ja osobiście bałbym się trzymać coś takiego w mieszkaniu.

Dlatego też piszę, bo nie wiem co zrobić. Pęknięcie jest w miejscu sklejenia, jest jakby trzymane przez klej, więc teraz nie wiem jak mocno to może wpłynąć na wytrzymałość.

Moim zdaniem te wyszczerbienie w tym miejscu nie powinno mieć znaczenia dla wytrzymałości baniaka.

Ewentualnie przykleiłbym jakąś szklaną łatkę jeśli nie pasuje Ci wymiana baniaka w tej chwili.

Jakbyś dał jakieś lepsze fotki to byłoby łatwiej coś powiedzieć.

Widziałem bardzo duże akwaria z mocno pękniętymi szybami i łatami i już od kilku lat nie było kłopotu ze szczelnością.

Nie zaszkodzi wzmocnić miejsca silikonem za w czasu. Gdyby to było coś poważnego, zaczęłaby szyba pękać od tamtego miejsca, zaczęłaby zgrzytać pod naporem wody.

Edited by Kokokabana

Kupiłem silikon akwarystyczny i zabezpieczyłem to miejsce. Mam nadzieję, że nie będę miał niespodzianki. Będę obserwował, czy pęknięcie się jakoś zmienia.