Skocz do zawartości

Czy zmieniac parametry "kranówy" ?


ataman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

zamierzam załozyc akwarium wielogatrunkowe , amazonka z obsada np. neon inessa, gupik, z kirysek pstry, otosek, może jeszcze drobnoustek obrzeżony. 

Czy kranówka będzie dobra do takiej obsady, parametry Kh - 12, odczyn 7-2 - 7,5 ? Wiem że większość z ww. gatunków wymaga dość miekkiej i lekko kwaśnej wody, ale czy np. gatunki od wielu pokoleń hodowane i rozmnażane w Polsce nie mają juz większej tolerancji na nasza wodę kranową ? 

Czy trzeba ją zmiękcząć i zakwaszać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przeczytaj o wymaganiach ryb a później dostosuj wodę pod wybrane ryby. Te ryby co napisałeś nie pasują za bardzo do siebie. 

Nie chodzi o to czy ryby mają tolerancję na "kranówę" czy nie. Chodzi o to aby dostosować parametry wody tak, żeby rybą było jak najlepiej, a nie tylko na tyle żeby ją tolerowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po dłuzszej lektu

 

Pierwsze przeczytaj o wymaganiach ryb a później dostosuj wodę pod wybrane ryby. Te ryby co napisałeś nie pasują za bardzo do siebie. 

Nie chodzi o to czy ryby mają tolerancję na "kranówę" czy nie. Chodzi o to aby dostosować parametry wody tak, żeby rybą było jak najlepiej, a nie tylko na tyle żeby ją tolerowały.

 

Jestem po dłuższej lekturze z której wynika że ww. przeze mnie ryby maja podobne wymagania do co parametrów wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odpowiednio dobrać lektury a wszystko się będzie zgadzać. To że gupiki będą żyły w zasadzie każdej wodzie to fakt. Wszystkie inne też będą żyły. Co z tego, że krótko i chorowicie. Ale szczęśliwe merdają ogonkami. :P Bo mają silną wolę przetrwania. Taka ich natura.

 

A dla zwolenników przyspieszonej ewolucji powiem jedno: szympansy w zasadzie już powinny się zbliżać do wynalezienia maszyny parowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...