Jump to content
Sign in to follow this  
pio386

Filtr kubełkowy do 30 litrów. Ma sens?

Recommended Posts

Witajcie. Planuję wymianę filtra w moim 30-litrowym zbiorniku (40x25x30 cm). Filtr, który teraz posiadam to Aquael Fan Mini. Mam go od ponad roku i prawdę mówiąc jestem średnio zadowolony. Niby działa, niby coś tam filtruje, ale tak naprawdę nie wiem co to znaczy "krystalicznie czysta woda", ciągle pływają w niej jakieś "syfki". W dodatku po ponad roku używania szybko się zapycha i muszę go często czyścić. Nie wspominając o tym, że zabiera miejsce w akwarium. Myślałem o kaskadzie, ale niestety nie mam wystarczająco miejsca przy akwarium, nie chcę też ciąć pokrywy. Wpadł mi w oko filtr kubełkowy Aquael Minikani 80. Niby do zbiorników 45-80 l, ale może nadałby się do mniejszego akwarium? Z tego co zdążyłem poczytać widzę, że zbiera pozytywne opinie. Wiadomo, większa powierzchnia filtracyjna, możliwość stosowania wkładów, mógłbym go też bezproblemowo schować w szafce pod akwarium. No ale właśnie... czy to nie będzie przerost formy nad treścią w moim przypadku? Najbardziej obawiam się efektu pralki w akwarium. Trzymam bojownika, a ta ryba nie lubi dużego ruchu wody. Co myślicie o tym filtrze i w ogóle o pomyśle pakowania kubełka do takiego małego zbiornika? Ewentualnie jaki inny filtr zewnętrzny moglibyście polecić? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filtracji nigdy za wiele, Jeśli ma możliwość zduszenia przepływu to było by ok a po za tym jak wyładujesz go zeolitem, ceramiką czy czymś innym, to będziesz i tak miał mniejszy przepływ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę na stronie Aquaela, to w tym filtrze można regulować przepływ wody. Chyba jednak się na niego zdecyduję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popatrz też na multikani. Ma regulację i jak będziesz chciał zwiększyć media to raz dwa.

Minus to grubość przewodów i wielkość pompy zewnętrznej - ja muszę coś z tym zrobić.

 

Sent with handy.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatecznie kupiłem filtr Ikola 150. Kilka osób na innym forum mi go poleciło, mimo że producent mało znany. Zaletą tego filtra jest to, że nie ma zewnętrznej pompki i nie trzeba z nim aż tak kombinować jak z Aquaelem. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie jest bardzo cichy. Trzymam go w szafce pod akwarium i gdy jest zamknięta, to filtra w ogóle nie słychać. Dopiero gdy zbliżę ucho powiedzmy na 15 cm to słychać pracę wirnika. Jak na razie filtr sprawuje się bardzo dobrze, tak czystej wody w akwarium jeszcze nie miałem :)

Edited by pio386

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×