Skocz do zawartości

Filtr kubełkowy do 30 litrów. Ma sens?


pio386
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Planuję wymianę filtra w moim 30-litrowym zbiorniku (40x25x30 cm). Filtr, który teraz posiadam to Aquael Fan Mini. Mam go od ponad roku i prawdę mówiąc jestem średnio zadowolony. Niby działa, niby coś tam filtruje, ale tak naprawdę nie wiem co to znaczy "krystalicznie czysta woda", ciągle pływają w niej jakieś "syfki". W dodatku po ponad roku używania szybko się zapycha i muszę go często czyścić. Nie wspominając o tym, że zabiera miejsce w akwarium. Myślałem o kaskadzie, ale niestety nie mam wystarczająco miejsca przy akwarium, nie chcę też ciąć pokrywy. Wpadł mi w oko filtr kubełkowy Aquael Minikani 80. Niby do zbiorników 45-80 l, ale może nadałby się do mniejszego akwarium? Z tego co zdążyłem poczytać widzę, że zbiera pozytywne opinie. Wiadomo, większa powierzchnia filtracyjna, możliwość stosowania wkładów, mógłbym go też bezproblemowo schować w szafce pod akwarium. No ale właśnie... czy to nie będzie przerost formy nad treścią w moim przypadku? Najbardziej obawiam się efektu pralki w akwarium. Trzymam bojownika, a ta ryba nie lubi dużego ruchu wody. Co myślicie o tym filtrze i w ogóle o pomyśle pakowania kubełka do takiego małego zbiornika? Ewentualnie jaki inny filtr zewnętrzny moglibyście polecić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem filtr Ikola 150. Kilka osób na innym forum mi go poleciło, mimo że producent mało znany. Zaletą tego filtra jest to, że nie ma zewnętrznej pompki i nie trzeba z nim aż tak kombinować jak z Aquaelem. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest bardzo cichy. Trzymam go w szafce pod akwarium i gdy jest zamknięta, to filtra w ogóle nie słychać. Dopiero gdy zbliżę ucho powiedzmy na 15 cm to słychać pracę wirnika. Jak na razie filtr sprawuje się bardzo dobrze, tak czystej wody w akwarium jeszcze nie miałem :)

Edytowane przez pio386
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...